Під Вінницькою облрадою знову палають шини

Під Вінницькою облрадою знову палають шини

1452
Укрінформ
Вінницька облрада з четвертої спроби не змогла провести позачергову сесію, на якій мало розглядатися звернення до керівників держави на підтримку учасників економічної блокади ОРДЛО.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, головною причиною зриву сесії є відсутність кворуму. Зокрема, під час останньої спроби реєстрації у залі були присутні 38 депутатів із мінімально необхідних 43. Прийшли на сесію депутати від "Батьківщини", "Свободи" і "Самопомочі", натомість представники БПП й Опоблоку не з'явилися.

Ті, хто прийшов, заявили про готовність працювати всю ніч, якщо потрібно. 

Під час скликаного головою облради засідання президії тричі ухвалювалося рішення про перенесення сесії. Зрештою було ухвалено рішення про безперервне перебування депкорпусу в сесійній залі, поки не збереться кворум. 

Оголошено перерву до наступної реєстрації.

Громадські активісти, невдоволені неявкою більшості депутатів, зранку на півгодини перекривали рух у центрі міста, а тепер знову перекрили дорогу і запалили під будівлею облради шини.

Як повідомляло агентство, на порядок денний позачергової сесії винесено тільки одне питання - «Про звернення представників громадських об’єднань до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України». 

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Президент України Петро Порошенко заявив, що винятком мають бути лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

Уряд має невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни від тимчасового припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення та вжити заходів щодо його мінімізації.

Нагадаємо, від січня активісти, серед яких депутати Верховної Ради та люди, що називають себе ветеранами АТО, блокують деякі ділянки залізниці з вимогою припинити торгівлю з окупованими районами Донбасу.

13 березня співробітники Служби безпеки України в зоні проведення АТО під час контрдиверсійні заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали 43 особи зі зброєю. У поліції Донецької області заявляли, що всіх затриманих "блокувальників" відпустили, жоден з них не мав тілесних ушкоджень.

У низці регіонів України відбулися акції протесту на підтримку "торгової блокади".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-