На лінії розмежування встановлять пункти контролю за переміщенням товарів

На лінії розмежування встановлять пункти контролю за переміщенням товарів

Укрінформ
Порядок переміщення товарів між підконтрольною та тимчасово непідконтрольною територією України на Донбасі містить перелік товарів, дозволених для руху з/в зону проведення АТО, та передбачає встановлення пунктів контролю за таким переміщенням.

Про це розповів Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це рішення (уряду про затвердження Порядку. - Ред.) передбачає встановлення контрольних пунктів, які займатимуться відстеженням переміщення товарів, і найголовніше: те, що є в переліку, - дозволено, усе інше - заборонено”, - сказав він.

За його словами, участь у контролі за переміщенням товарів в/із зони АТО братимуть представники МВС, СБУ, Мінооборони і МінТОТ, Держприкордонслужби, Національної поліції, ДФС, а також громадськість та волонтери.

У свою чергу заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ Геннадій Кузнецов пояснив, що ухвалений сьогодні урядом Порядок спрямований на визначення правового режиму переміщення товарів, у тому числі визнаних у встановленому порядку гуманітарною допомогою, до району або з району проведення АТО через лінію зіткнення та/або в її межах.

“Суб’єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з неї товари (за винятком харчових продуктів), які переміщуються у складі гуманітарних вантажів, лікарських засобів у складі гуманітарних вантажів, товарів та продукції в тому числі, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергетичної галузі, об’єктів критичної інфраструктури тощо”, - розповів Кузнецов.

Він уточнив, що положення Порядку поширюються на фізичних осіб і суб’єктів господарювання, які здійснюють такі переміщення.

Водночас міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш додав, що Порядком передбачено створення такої інституції як Об’єднаний центр цивільно-військового співробітництва.

“Це - групи представників ЗСУ, СБУ, МВС, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДФС, військово-цивільних адміністрацій, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, які реагуватимуть на загрози виникнення гуманітарної кризи, відновлення законності і правопорядку”, - підкреслив урядовець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-