ФСБ намагалася завербувати заробітчанина з Луганщини

ФСБ намагалася завербувати заробітчанина з Луганщини

1459
Укрінформ
Контррозвідники Служби безпеки України викрили чергову спробу схилити громадянина України до конфіденційного співробітництва зі спецслужбами Російської Федерації.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в прес-службі Управління СБУ в Луганській області.

«Співробітники СБУ встановили, що мешканець Луганської області з 2010 року офіційно працює на об’єктах будівництва Москви та Санкт-Петербурга. У 2016 році під час чергової поїздки на заробітки до Росії при проходженні паспортного контролю був направлений російськими прикордонниками в окреме приміщення, де із використанням психологічного тиску був допитаний представником ФСБ Російської Федерації. Співробітника російської спецслужби цікавили місця розташування блокпостів та дислокації військових частин Збройних Сил України на території Луганської області», - розповіли в прес-службі УСБУ.

Співробітник ФСБ в ультимативній формі заявив, що для подальшого перебування на території РФ заробітчанин повинен співпрацювати з російською спецслужбою та надавати інформацію про дислокацію військових частин ЗСУ в зоні проведення АТО, переміщення військової техніки тощо.

Потрапивши у безвихідну ситуацію, громадянин України був змушений погодитися на конфіденційне співробітництво з представниками російської спецслужби. З чоловіком також було відпрацьовано завдання та надані канали зв’язку з кураторами.

Контррозвідники СБУ виявили факт вербування громадянина, який повідомив правоохоронцям про всі обставини спілкування з російською спецслужбою та не мав наміру виконувати вказівки ФСБ.

Служба безпеки України звертає увагу мешканців регіону на те, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада», від кримінальної відповідальності звільняється громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Фото: ТАСС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-