Україна зберігає контроль над низкою підприємств в ОРДЛО - Черниш

Україна зберігає контроль над низкою підприємств в ОРДЛО - Черниш

1091
Укрінформ
Україна зберігає контроль над активами держкомпаній "Укрзалізниця" та "Укренерго", що залишилися на окупованій території Донбасу, а також над підприємствами-експортерами "Метінвестхолдингу" та корпорації "Індустріальний союз Донбасу".

Про це в інтерв'ю DT.UA розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

За його словами, наявність в ОРДЛО української енергосистеми та підприємств демонструють відмінність неконтрольованих територій Донбасу від ситуації в анексованому Росією Криму. "Це необхідно, коли ми хочемо, щоб ці підприємства продовжували працювати, експортувати. А вони не можуть продати продукцію без підтвердження Україною сертифікату походження, це український товар. Сертифікат так просто не отримаєш", - зазначив Черниш.

Міністерство також надало перелік українських приватних підприємств-експортерів, які працюють на неконтрольованих територіях (без уточнення обсягів поставок продукції на експорт). Це, зокрема, підприємства групи компаній "Метінвестхолдинг" (6874 особи): ПАТ "Єнакіївський металургійний завод" (випускає металопродукцію безперервнолитої заготовки, кутки, швелери, балки, профілі для судно- і машинобудування, а також арматурний прокат для будівництва); СП ВАТ "Метален - сталь"; ЗАТ "Макіївський металургійний завод" (продукція - чавун, сталь і феросплави).

Крім того, це підприємства корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (7238 осіб), серед країн-імпортерів якої - Білорусь, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Єгипет, Колумбія, Литва, ОАЕ, Польща, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія і Естонія. Зокрема, йдеться про ПАТ "Алчевськкокс" (продукція: кокс доменний, кокс доменний із трамбованої шихти, горішок коксовий, коксовий дріб'язок, а також супровідна продукція - бензол сирий кам'яновугільний, смола кам'яновугільна, кислота сірчана, амонію сульфат коксохімічного виробництва); ПАТ "Экоэнергія"; ПАТ "Алчевський металургійний комбінат" (випускає металургійну і коксову продукцію).

Раніше повідомлялося, що Росія використовує "гуманітарні" конвої для вивезення з окупованих територій Донецької та Луганської областей обладнання промислових підприємств.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-