Справа 2 травня: підсудні не з'явилися, засідання перенесли на січень

Справа 2 травня: підсудні не з'явилися, засідання перенесли на січень

1148
Ukrinform
Оновлена колегія Малиновського райсуду Одеси не змогла у четвер провести чергове засідання у "справі 2 травня" через неявку до залу суду двох підсудних, яким інкримінують участь у масових заворушеннях 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі).

Адвокати підсудних Олександра Дзюбенка та Олега Зайцева пояснили неявку підзахисних на судовий процес тим, що обидва захворіли, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Через неявку двох підсудних та деяких адвокатів колегія суддів постановила перенести засідання суду на 6 січня 2017 року", - озвучив ухвалу головуючий на процесі суддя Віктор Корой.

За його словами, підсудним належить прибути на наступне засідання з відповідними довідками медичних установ про поважну причину неявки до суду. Також мають надати пояснення адвокати, що не з'явилися на процес.

Із січня наступного року до обвинувачених, яких за клопотанням адвокатів випустили з СІЗО і які пропускають засідання без поважних причин, колегія застосовуватиме штрафні санкції і ухвалюватиме рішення про зміну запобіжного заходу.

У свою чергу, прокурор Володимир Дудкевич звернув увагу членів колегії на те, що "через неявку адвокатів та обвинувачених з різних об'єктивних і суб'єктивних причин зірвано третину з 97 судових засідань".

На його думку, поліції також належить забезпечувати явку потерпілих або отримати від них заяви про можливість розгляду справи без їх участі.

Як повідомлялося, 2 грудня колегія суддів Малиновського райсуду вирішила заново розглянути резонансну "справу 2 травня" (в частині подій на Грецькій площі) з урахуванням оновлення свого складу. Таке рішення головуючий на судовому процесі суддя Віктор Корой мотивував заміною одного з членів колегії через хворобу.

Малиновський райсуд розглядає обставини скоєння злочинів великою групою осіб під час масових заворушень 2 травня 2014 року (в частині подій на Грецькій площі). Першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані, у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-