Українців попереджають про небезпечно тонку кригу на водоймах

Українців попереджають про небезпечно тонку кригу на водоймах

Укрінформ
На водоймах утворюється нестійкий льодовий покрив, тому на тонкий лід виходити вкрай небезпечно.

Про це попереджає Державна служба з надзвичайних ситуацій.

"У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України, зокрема на гірських притоках Дністра та у його верхів'ї (Львівська, Івано-Франківська області), а також на річках басейну Прип'яті почав формуватися нестійкий льодовий покрив. За таких умов виходити на тонку кригу, а тим паче рибалити, вкрай небезпечно. Адже, часом, достатньо одного кроку, аби миттєво опинитися у крижаній воді", - йдеться у повідомленні.

Рятувальники нагадують громадянам, а особливо любителям зимової риболовлі, що для одного пішохода безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 см (для масового катання - 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см. Також не слід йти на водойму поодинці та у нічний час. Вирушаючи на риболовлю, обов'язково необхідно попередити рідних, куди ви йдете. Крім того, категорично забороняється вживати алкогольні напої до та під час перебування на льоду.

ДСНС України звертається до громадян з наполегливим проханням не виходити на тонку кригу, адже необдумана поведінка може загрожувати вашому життю.

Фото: ДСНС України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-