Справа трьох керівників львівської «Збиранки» вже в суді

Справа трьох керівників львівської «Збиранки» вже в суді

Укрінформ
Прокуратурою Львівської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом обвалу схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, у частині законності експлуатації сміттєзвалища посадовими особами ЛКП «Збиранка».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області. 

"У цьому провадженні трьом посадовцям керівного складу ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, а саме - у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки", - сказано в повідомленні.

За інформацією прокуратури, доведено, що складування відходів на вказаному сміттєзвалищі проводилось без затвердженого проекту, а посадові особи комунального підприємства не вживали відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів.

Ці факти порушень підтверджено висновками проведеної комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи. Більше того, експерт підтвердив, що порушення у роботі підозрюваних посадових осіб мають причинний зв’язок із зсувом відходів на полігоні.

У жовтні поточного року досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні було завершено, а посадовим особам ЛКП «Збиранка» надано доступ для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Згідно з чинним законодавством, за скоєння вказаних кримінальних правопорушень передбачено покарання - позбавлення волі на строк до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Крім того, триває досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно виконувача обов’язків начальника відповідного департаменту Львівської міської ради, якому також оголошено підозру за статтею "службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки".

Наразі ще триває розслідування за фактом порушення правил техніки безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-