ЄБРР може навесні дати кредит на метро в Харкові

ЄБРР може навесні дати кредит на метро в Харкові

Укрінформ
Надання кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) для будівництва станції метро "Одеська" у бік аеропорту "Харків" можливо навесні 2017 року.

Про це заявив на зустрічі з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Малиж, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Проект будівництва метро проходить необхідні експертизи і технічні узгодження з Харківською міськрадою. Принциповий момент, від якого залежить підписання договору, - державні гарантії. Без узгодження Кабміну ЄБРР не може фінансувати муніципальні проекти", - зазначив Малиж.

За його словами, "якщо уряд прийме потрібне рішення, надання кредиту можливе навесні 2017 року".

Йдеться про підписання кредитного договору в 200 млн євро для проекту та продовження лінії метро у бік аеропорту і будівництва станції "Одеська".

Малиж прибув до Харкова у складі європейської делегації, яку очолює посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі, на відкриття другого за рахунком в Україні офісу ЄБРР.

Як повідомляв Укрінформ, 19 серпня цього року в Харкові за участю Президента України Петра Порошенка урочисто відкрили 30 за рахунком станцію тутешнього метро: "Перемога". Президент поставив завдання продовжити будівництво метро у бік вулиці Одеської, у тому числі, на залучені кошти.

Станцію метро "Перемога" почали будувати в 1992 році одночасно з нині діючими станціями "Ботанічний сад", "23 Серпня" та "Олексіївська". Вартість будівництва - 555 млн грн, з них 30% - субвенція з держбюджету, решта - засоби міського бюджету.

У серпні 2015 року Харківське метро, яке щодня перевозить більше 600 тис. пасажирів, відсвяткувало своє 40-річчя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-