На відновлення аварійного житла у Чернігові треба 2 мільярди – мер

На відновлення аварійного житла у Чернігові треба 2 мільярди – мер

Укрінформ
На відновлення ветхого і аварійного житла, якого в Чернігові щонайменше 400 тис. кв. метрів, місту потрібно понад 2 млрд грн, яких у місцевому бюджеті просто немає.

Про це сьогодні на брифінгу заявив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За попередніми оцінками, понад 400 тис. квадратних метрів житла міста Чернігова вважається ветхим і аварійним. На його відбудову в цінах сьогодення потрібно, як мінімум, 2 млрд грн. А бюджет розвитку міста на 2017 рік складе орієнтовно 100 млн грн - це на підтримку всієї інфраструктури. І тому, вважаю, звертати увагу на питання комунікацій і застарілого житла треба на державному рівні. Тому що сьогодні стан цих будинків - питання національної безпеки", - сказав мер.

Атрошенко додав, що він доручив спеціальній комісії (і вже видав відповідне розпорядження) обстежити весь житловий фонд Чернігова, площа якого - близько 4,5 млн кв. м. Особливу ж увагу приділити будинкам аварійним та ветхим. Це будівлі віком 60-70 років, максимальний термін експлуатації яких минув 20 і більше років тому.

Що стосується гуртожитку, частина якого обвалилася учора, то його руйнація, відчутна на слух, зазначив мер, почалася ще в 1988 році.

Відповідальність за обвал поки що понесли нинішні чиновники: профільному заступнику міського голови і начальнику управління ЖКГ винесено догани, а керівника комунального підприємства "Новозаводське", на балансі якого знаходиться аварійний гуртожиток, звільнено з роботи. Чи понесе хтось більше покарання, стане відомо після розслідування правоохоронцями кримінального провадження, відкритого за фактом обвалу.

Як повідомлялося, 12 грудня в Чернігові стався обвал 4-поверхового гуртожитку. Найбільш імовірною причиною обвалу фахівці вважають аварійний стан будівлі, який фіксується вже десятки років.

У результаті обвалу одна жінка 1991 року народження загинула, незначні травми отримав 17-річний юнак. Життю хлопця нічого не загрожує, переломів і серйозних пошкоджень у нього немає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-