На Львівщині порушили справу за незаконну приватизацію газопроводу

На Львівщині порушили справу за незаконну приватизацію газопроводу

709
Ukrinform
Прокуратурою Львівської області розпочато кримінальне провадження за фактом незаконної приватизації частини газопроводу ГРС «Винники» - ВО «Іскра» вартістю майже 24 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області. 

«Прокуратурою Львівської області зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст.233 КК України, за фактом незаконної приватизації державного майна, а саме частини газопроводу високого тиску ГРС «Винники» - ВО «Іскра» протяжністю понад 8 км та орієнтовною вартістю майже 24 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Як встановлено прокуратурою, зазначений об'єкт газотранспортної системи України, усупереч законодавству, під час приватизації майна державного підприємства «Львівський електроламповий завод ВО «Іскра» наказом Фонду державного майна України був переданий у власність ВАТ «Іскра».

Відтак, зазначені протиправні дії призвели до приватизації частини газопроводу, яким забезпечувалось газопостачання не лише ВАТ «Іскра», а й споживачів двох населених пунктів Пустомитівського району. У подальшому, цей об'єкт інфраструктури відчужено іншій юридичній особі.

Проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено органам Національної поліції у Львівській області та взято на контроль прокуратурою області.

Газопровід ГРС «Винники» - ВО «Іскра» збудовано 1979 року державним на той час підприємством Львівський електроламповий завод ВО «Іскра» за кошти державного бюджету та прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією 15.12.1979.

Згідно з чинним законодавством України, не допускається приватизація трубопровідного транспорту та об'єктів інженерної інфраструктури міст - мережі, споруди, обладнання, які пов'язані з виробництвом і постачанням споживачам води, газу, тепла, відведенням і очищенням стічних вод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>