Перші місцеві вибори в 143 громадах призначили на 18 грудня

Перші місцеві вибори в 143 громадах призначили на 18 грудня

3765
Ukrinform
Центральна виборча комісія України призначила на 18 грудня перші місцеві вибори в 143 новоутворених об'єднаних територіальних громадах.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

"Розглянувши звернення низки обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення перших місцевих виборів та призначила на неділю, 18 грудня 2016 року, вибори у 143 об’єднаних територіальних громадах", - зазначається у повідомленні.

При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів з 29 жовтня 2016 року.

Станом на 7 жовтня 2016 року до Центральної виборчої комісії від обласних державних адміністрацій надійшло 171 звернення щодо призначення перших виборів депутатів місцевих рад та відповідних сільських, селищних, міських голів в об'єднаних територіальних громадах, у тому числі: 90 сільських, 54 селищних та 27 міських. За результатами опрацювання відповідних звернень щодо призначення перших виборів депутатів місцевих рад та відповідних сільських, селищних, міських голів у 25 об'єднаних територіальних громадах перші місцеві вибори не могли бути призначені у зв'язку з належністю територіальних громад до суміжних адміністративно-територіальних одиниць. Зокрема, у 11 сільських, 8 селищних та 6 міських. У зв'язку з цим ЦВК прийняла постанови щодо відсутності правових підстав для призначення нею відповідних перших місцевих виборів і оголошення виборчого процесу.

Також у 3 сільських об'єднаних територіальних громадах перші місцеві вибори не могли бути призначеними у зв'язку з призначенням Верховною Радою України на 4 грудня 2016 року позачергових виборів сільських голів у територіальних громадах, що увійшли до складу об'єднаних територіальних громад, зокрема, Івано-Франківській, Рівненській та Черкаській областях. Це стало підставою для прийняття аналогічних постанов Комісії.

Таким чином, на 18 грудня 2016 року Центральною виборчою комісією призначено перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в 22-х регіонах України в 143 об'єднаних територіальних громадах, а саме: 76 сільських, 46 селищних та 21 міських.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>