Керівник СЦКК від України сказав, коли почнеться розведення у Петровському

Керівник СЦКК від України сказав, коли почнеться розведення у Петровському

2112
Ukrinform
Збільшення кількості обстрілів у зоні АТО вплине на розведення сторін на лінії розмежування. 

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив керівник української сторони СЦКК Борис Кременецький. 

"Звичайно, вплине, і ми зараз, за останню добу, спостерігаємо значне збільшення кількості обстрілів", - сказав керівник української сторони СЦКК.

Водночас Кременецький підтверджує розведення сторін у Золотому.

"Вчора ми провели розведення сил поблизу Золотого з боку окремих районів Луганської області, там офіцер брав участь з російської сторони, з української сторони я особисто, також патрулі ОБСЄ з обох сторін були присутні на місцях", - розповів він.

Керівник СЦКК зазначає, що в Петровському розведення сторін не може початися, поки бойовики не забезпечать вільне пересування ОБСЄ і не розмінують територію.

"Про Петровське. Як учора повідомляла СММ ОБСЄ, вона відчуває певні перешкоди у свободі пересування в даному районі. А згідно з рамковою угодою, там написано, що має бути забезпечено вільне пересування ОБСЄ. На наш погляд, сторона окремих районів Донецької області повинна здійснити розмінування своєї території і забезпечити вільне пересування місії ОБСЄ. Зі свого боку інженерні роботи проводяться ЗСУ на всіх трьох ділянках, будуються спостережні пункти для ОБСЄ і офіцерів СЦКК. Проводиться розмінування території та маркування тих перешкод, які ще є", - пояснив Кременецький.

А ось про терміни, коли почнеться розведення сторін у Станиці Луганській, не захотів говорити: "Я б утримався від коментарів та встановлення термінів, тому що вчора і позавчора ми спостерігали обстріли в Станиці Луганській. Фахівцями спільного центру зафіксовано й задокументовано результати цих обстрілів, і ми сьогодні надаємо на розгляд ОБСЄ".

Згідно з рамковим рішенням про розведення сил і засобів, СММ ОБСЄ здійснює "на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення".

Означені три зони безпеки площею не менше ніж 2 на 2 кв. км будуть створені в районі населених пунктів Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Дія угоди може бути поширена і на інші ділянки фронту, однак вони будуть визначені в результаті подальших консультацій.

У "Міноборони ДНР", як повідомляють видання сепаратистів, заявили, що, згідно з  підписаним у Мінську документом, підготували план відведення сил и засобів із села Петровське на південь від Донецька 1 жовтня об 11:00. Однак на сьогодні обстріли тривають. Україна, у свою чергу, погодиться на відведення військ з передової тільки за умови повного припинення обстрілів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-