Книги «Дня» їдуть до Ізмаїла та Болграда

Книги «Дня» їдуть до Ізмаїла та Болграда

584
Ukrinform
«Сестра моя, Софія...» 30 вересня буде представлена на батьківщині Порошенка

Минули лише два тижні після офіційного представлення цьогорічної книжкової новинки «Дня» на Форумі видавців у Львові, а вже «Сестра моя, Софія...» отримала запрошення від Ізмаїла — найбільшого осередку болгарської громади на Одещині. На запрошення Ізмаїльського державного гуманітарного університету представлення видання відбудеться 30 вересня о 12.00 у конференц-залі вишу (вул. Рєпіна, 12). За дорученням головного редактора «Дня» книгу представлятимуть її співупорядник, редактор відділу історії газети Ігор Сюндюков та автор однієї зі статей, доктор історичних наук Володимир Ричка. Модеруватиме захід, що відбуватиметься як перша подія фестивалю «Дунайська Січ», президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» Микола Гриценко.

Того ж дня на представлення книги чекають і в Болграді — на батьківщині Президента України Петра Порошенка: о 15.00 в залі урочистих подій Болградського районного будинку культури (вул. Поштова, 30). «Дуже важливо, що відома газета проводить таку серйозну роботу, — говорить «Дню» голова Болрадської районної ради Дмитро Димитров.— Відвідати цю подію і долучитися до обговорення книги вважаю обов’язковим».

«Наш університет — єдиний державний вишна півдні Одеської області,— розповідає ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярослав Кучук. — З огляду на те, що Ізмаїл — це неофіційна «столиця» українського Придунав’я, наш університет виконує не тільки функції суто професійної підготовки у сфері вищої освіти, а ще є науковим, культурним, освітянським центром українського Придунав’я. У нас постійно відбуваються різні культурні події, виставки, фактично ми є реальним осередком здійснення проукраїнської політики в нашому регіоні. Волонтери, громадські діячі — у нас така «творча майстерня». Ми зацікавлені в тому,щоб нести більше інформації в культурному, просвітницькому сенсі. Наприклад щойно відкрили в університеті виставку «УПА: Історії нескорених», хоча це дуже сприймається гостро в регіоні, але ми мусимо знати правду».

Говорячи про необхідність представити ще «гарячу» новинку «Дня» саме в Ізмаїлі, Ярослав Валерійович аргументує: «У нас орієнтовно 10%жителів ідентифікують себе як болгари. В Ізмаїлі найбільше національно-культурних болгарських об’єднань, тобто це потужна громада. І позиція цих об’єднань — проукраїнська. Ми запросили на представлення представників влади, засобів масової інформації, громадянського суспільства, болгарських національно-культурних організацій та інших національно-культурних організацій. Сподіваюся, що дискусія пройде жваво. Напевно, будуть і гості з Болгарії. Це перша така книжка, що присвячена українсько-болгарським історичним зв’язкам, тому це дуже для нас важливо. За будь-яких обставин ви можете розраховувати на нашу підтримку». Нагадаємо, «Сестра моя, Софія...» розкриває історичні паралелі розвитку українського та болгарського народів від часів виникнення першої болгарської держави та Київської Русі до початку ХХІ століття, коли Болгарія стала членом НАТО і ЄС.

А те, що книги «Дня» в Ізмаїлі потрібні, підтверджує директор центральної бібліотеки ім. І. Котляревського Галина Дойкова. Минулого року завдяки партнерам Благодійного фонду газети «День» бібліотека та її філії отримали книжкові набори Бібліотеки «Дня». «Ці книжки «живі», люди ними зацікавились і читають, — розповідає Галина Анатоліївна.—Так само дуже важливі відомості щодня нам подає газета». Директор комунальної установи «Болградська районна централізована бібліотечна система» Тетяна Адамова підтримує колегу і каже, що в Болграді чекають на дуже цікаве обговорення. «У нашому багатонаціональному краї є чимало болгар, які шанують свою культуру і традиції. Є народні колективи, центр болгарської культури, міста-побратими в Болгарії. Тому тема нової книги «Дня» дуже актуальна для нашого краю».

Відтак Болградська районна централізована бібліотечна система виявила бажання придбати повний комплект Бібліотеки газети «День». Книжкову новинку «Дня» вже замовили і громадські товариства болгар Ізмаїла та Болграда, колектив Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

А в межах фестивалю «Дунайська Січ» набори книг Бібліотеки «Дня» і, зокрема, «Сестра моя, Софія...» від Благодійного фонду сприяння ініціативам «Дня» та організаторів фестивалю будуть передані Ізмаїльському прикордонному загону, українським прикордонникам на острові Зміїний, Дунайському пароплавству, освітнім закладам міст Рені, Ізмаїла, Вилкового. Окремі подарунки з книжкою «Сестра моя, Софія...» та фотоальбомами «Дня» отримають активісти і громадські діячі Придунав’я, які підтримують і розвивають український простір у регіоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-