Поліція затримала банду, яка орудувала в 12 областях України

Поліція затримала банду, яка орудувала в 12 областях України

Фото
920
Укрінформ
Поліцейські знешкодили злочинну групу, що під керівництвом "злодія у законі" займалась розбоєм у 12 областях України.

Про це на брифінгу зазначив перший заступник голови Національної поліції України - начальник кримінальної поліції Вадим Троян, повідомили у Департаменті комунікації МВС України.

"Кожна така банда має свою специфіку роботи, окремий напрям та координується впливовими кримінальними авторитетами та «злодіями у законі", - зазначив Троян.

Так, злочинці діяли на автошляхах Рівненської, Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької, Миколаївської, Вінницької та Одеської областей.

Банда складалася з восьми осіб, мала чітку ієрархію та розподіл обов'язків. Її діяльність координувалася «злодієм у законі» Лобдженідзе Георгієм, відомим на прізвисько «Куцу». Очолював та брав безпосередню участь у розбійних нападах кримінальний авторитет Ткебучава Іраклі.

Троян додав, що «злодії у законі», які зараз діють на мирній території України, управляються російською ФСБ, без дозволу якої не приймається жодне рішення.

"Вони осідають тут, на нашій мирній землі, та свідомо, за дорученням російських спецслужб, дестабілізують ситуацію у державі», - повідомив він.

Частина злочинців були вихідцями з Донецької та Луганської областей та, за попередньою інформацією, брали участь у незаконних збройних формуваннях на окупованих територіях. Розпочавши злочинну діяльність у мирних регіонах, вони зберегли сталі зв'язки та контакти з російсько-терористичними угрупованнями.

"Мета Росії - втрутитися у соціально-економічне життя нашої держави. Це один із видів гібридної війни - дестабілізувати вулицю та дискредитувати роботу поліції", - наголосив Троян.

На даний час відомо про 48 кримінальних правопорушень, вчинених групою, 13 з яких - на території Рівненської області. Також  учасники можуть бути причетними до скоєння ще 35 аналогічних злочинів на території України, які вони вчинили протягом липня - серпня 2016 року.

"І зараз наша мета виявляти не окремих, дрібних порушників, а саме такі банди злочинців, які системно здійснюють розбійні напади", - резюмував він. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-