Укроборонпром має три версії вибуху на полігоні

Укроборонпром має три версії вибуху на полігоні

1514
Укрінформ
Комісія з фахівців концерну "Укроборонпром" попередньо виокремила три найвірогідніші версії причини неконтрольованого вибуху снаряду на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, що входить до складу ДК "Укроборонпром".

Про це повідомила прес-служба концерну.

"Розглядається три версії: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмета, який спрацював в момент проведення підготовчих робіт; порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками", - повідомили в концерні.

Роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між Державним підприємством "Укроборонсервіс", що входить до складу ДК "Укроборонпром", NSPA (Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання) та Міністерством оборони України.

Утилізацію здійснює Науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що проводить такі роботи з 1996 року, а з 2013 року співпрацює з Агентством НАТО. За останні три роки підприємство утилізувало біля 5 тисяч тон боєприпасів.

Нагадаємо, що з 2002 року відповідно до укладених домовленостей Державне підприємство "Укроборонсервіс" утилізувало 73 тисячі тон боєприпасів.

Нині, головне завдання "Укроборонпрому" - з’ясувати причину події та унеможливити такі випадки у майбутньому. Боєприпаси, що й досі зберігаються на складах, вичерпують строк своєї придатності, саме тому Концерн вкотре звертається до профільних відомств з проханням сприяти якнайшвидшому розгортанню власного вітчизняного виробництва сучасних боєприпасів, задля постачанню до військ безпечної та ефективної зброї.

Як повідомлялося, 28 липня о 17:05 на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, що входить до складу ДК "Укроборонпром", стався неконтрольований вибух снаряда. В результаті події загинули три українця, два працівника НДІ ХП та представник офісу NSPA в Україні. Двоє поранених були оперативно доставлені до шпиталю, нині їх стан стабільний. За дорученням Президента України сім’ям загиблих буде надано допомогу.

Фото: ipress.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-