В Україні з'явився перший екокомплекс з управління відходами

В Україні з'явився перший екокомплекс з управління відходами

2756
Ukrinform
Перший в Україні екологічний комплекс з управління твердими побутовими відходами (ТПВ) введено в експлуатацію у Богодухівському районі Харківської області.

Про це журналістам повідомив голова Харківської ОДА Ігор Райнін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цей комплекс стане прототипом 11 комплексів, які з'являться у Харківській області відповідно до нашої екологічної стратегії. За розрахунками фахівців, ці комплекси повністю забезпечать область сучасними методами збору, утилізації та переробки ТПВ", - зазначив Райнін.

За його словами, вирішувати проблему сміття можна тільки системно і комплексно.

"У подальших планах - передача новозбудованих сучасних полігонів у концесію компаніям, готовим налагоджувати роздільний збір сміття і закуповувати необхідне для цього обладнання", - додав Райнін.

Заступник голови ОДА Євген Шахненко зазначив, що комплекс у Богодухівському районі побудований на місці стихійного звалища, де часто виникали пожежі.

"Зараз на полігоні встановлено обладнання, що дозволяє сортувати сміття і проводити його вторинну переробку. Всі органічні залишки компостують, застосовуючи спеціальні бактерії. В результаті через певний час відходи стануть добривами. Полігон обладнаний автономною системою опалення, що працює на тих самих відходах. За рік полігон зможе прийняти і обробити 65-70 тисяч кубометрів ТПВ ", - розповів Шахненко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>