Справа 2 травня: ключовий свідок захворів

Справа 2 травня: ключовий свідок захворів

987
Ukrinform
Колегія суддів Малиновського райсуду перенесла допит одного з ключових свідків у справі "2 травня" (в частині подій на Грецькій площі) на наступне засідання - через його хворобу.

Таку ухвалу озвучив 12 травня головуючий на засіданні колегії суддя Віктор Корой.

"З урахуванням повідомлення представника МВС про захворювання свідка Олександра Посміченко, який перебуває в лікарні, суд вирішив допитати його після одужання", - зазначив Корой.

Суд також відреагував на колективну скаргу п'ятьох підсудних у справі "2 травня", в тому числі двох громадян Росії, зачитану одним з організаторів масових заворушень 2 травня 2014 року Сергієм Долженковим з приводу "тиску на суд з боку проукраїнських активістів".

Підсудні вважають, що саме з цієї причини на засіданні суду 29 квітня було прийнято ухвалу про продовження для обвинувачених запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Мотивуючи скаргу, обвинувачений Долженков процитував матеріал, розміщений на одному з інтернет-ресурсів.

Втім, суд визнав необгрунтованими твердження підсудних про тиск на членів судової колегії, нібито здійснюваний через публікації інтернет-сайтів.

"В інтернет-мережі може циркулювати будь-яка інформація, але на цій підставі не можна робити висновки про те, що чинився тиск на суд. Приймаючи наприкінці квітня ухвалу про продовження запобіжного заходу щодо підсудних у вигляді тримання під вартою, суд оголосив її обгрунтування, яке було зачитано під час засідання", - сказав суддя Корой.

Головуючий на процесі додав, що скаргу буде передано на розгляд до прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення. Першими жертвами сепаратистів стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані.

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакаулов і Мефьодов, перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в  тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.

Фото: timer-odessa.net

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>