Мешканці Волині заважають проводити демаркацію кордону з Білоруссю - Держприкордонслужба

Мешканці Волині заважають проводити демаркацію кордону з Білоруссю - Держприкордонслужба

405
Ukrinform
На ділянці державного кордону у Волинській області виникла конфліктна ситуація через те, що місцеві мешканці висловлюють незадоволення з приводу проведення демаркаційних робіт.

Про це повідомив на брифінгу в Укрінформі помічник голови Державної прикордонної служби України - прес-секретар Олег Слободян.

"На ділянці кордону в межах Ветлівської селищної ради Любешівського району Волинської області місцеві мешканці висловлюють незадоволення з приводу проведення демаркаційних робіт білоруською стороною. На їх думку, делімітація українсько-білоруського державного кордону була проведена не вірно. Проблемною ділянкою став Жировський канал, який на цій ділянці проходить вздовж кордону та у відповідності до договору між країнами належить Республіці Білорусь. На даний момент білоруська сторона не може відновити інженерні роботи, оскільки місцеві мешканці не дозволяють цього зробити. Така ситуація може призвести до зриву демаркаційних робіт на державному кордоні, що, в свою чергу, негативно вплине на двосторонні відносини", - сказав Слободян.

Він зауважив,  що спроби пояснення місцевим мешканцям про абсурдність таких демаршів - наразі результатів не дали. Зараз перевіряється інформація про те, "що насправді причиною акцій місцевих мешканців є не захист державних інтересів, а можлива для регіону потреба - брати з каналу воду для миття бурштину", - сказав речник.

 За його словами, в межах компетенції Державна прикордонна служба поінформувала про дану конфлікту ситуацію центральні органи виконавчої влади, а також правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування і вживає усіх необхідних заходів задля дотримання режиму державного кордону та недопущення протиправних дій на даній ділянці.

У 2013 році завершився процес делімітації державного кордону з Республікою Білорусь та розпочався процес демаркації українсько-білоруської ділянки державного кордону. Лінія проходження державного кордону затверджена Договором між Україною і Республікою Білорусь про державний кордон, який набрав чинності 18 червня 2013. Наразі 404 км кордону вже винесено на місцевість та визначено місця 977 прикордонних знаків. Білоруською стороною вже встановлено 512 прикордонних знаків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>