На Харківщині знайшли майже 28 тисяч

На Харківщині знайшли майже 28 тисяч "липових" переселенців

732
Укрінформ
В Харківській області в ході перевірок Служби безпеки України було викрито незаконні схеми виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"На Харківщині Служба безпеки України ініціювала перевірки, завдяки яким виявлено незаконні схеми соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на більше ніж один мільярд гривень на рік", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що в органах соціального захисту ці люди були зареєстровані  як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. За документами всі вони мешкали на території Харківської області, хоча фактично за місцями своєї реєстрації не проживали. Щомісячно пенсії та інші соціальні виплати, призначені для них, надходили на українські банківські картки і знімалися готівкою організаторами оборудок через банкомати у Харкові. Потім зловмисники обмінювали гривні на російські рублі та переправляли готівку на непідконтрольну Україні територію через Російську Федерацію, у тому числі й для фінансування терористичної діяльності.

Зараз на території Харківської області функціонують 42 комісії, які перевіряють перебування внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні комісії перевірили понад 45% вимушених переселенців, яким призупинені соціальні виплати. Майже дві третини перевірених - фактично не проживають на підконтрольній українській владі території, а отже не мають права на одержання пенсій та інших соціальних виплат. Найбільша кількість фіктивних переселенців виявлена в Ізюмському, Балаклійському та Барвінківському районах Харківщини.

За матеріалами Управління СБ України в Харківській області правоохоронні органи відкрили тридцять кримінальних проваджень за статтями 258-5, 258-3, 368, 364, 366, 190 та 358 Кримінального кодексу України.

Перевірки та слідчі дії тривають.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-