В Івано-Франківську підпільно штампували фальшиві паспорти

В Івано-Франківську підпільно штампували фальшиві паспорти

Фото
2600
Укрінформ
Співробітники Служби безпеки спільно з прокуратурою та поліцією ліквідували в в Івано-Франківську підпільну друкарню із виготовлення фальшивих документів.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Організували друк фальшивих внутрішніх та закордонних паспортів громадян України та посвідок на тимчасове проживання в Україні мешканці Івано-Франківська та Закарпатської області. Вони надавали "послуги" українцям, які хотіли виїхати до країн Євросоюзу, та іноземцям, що бажали жити в Україні без законних підстав", - йдеться у повідомленні.

Клієнтам, які через порушення візового режиму втратили право в'їзду на територію шенгенської зони, зловмисники створювалися паспорти-двійники реально існуючих людей. Вони лише вклеювали у документ фото замовника, який планував їхати до Європи. Коштувала така послуга від двох до трьох тисяч євро.

Крім того, для іноземців, які бажали отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні, зловмисники підшукували українок, готових за винагороду укласти з іноземцями фіктивний шлюб та виготовляли фальшиві посвідки на проживання.

Під час обшуків у квартирах та машинах організаторів афери правоохоронці вилучили десятки внутрішніх та закордонних паспортів, фотографії клієнтів, сотні фальшивих документів, зокрема, довідки про присвоєння ідентифікаційних кодів, посвідки на тимчасове проживання, свідоцтва про народження. Співробітники спецслужби також виявили друкарське обладнання, поліграфічні фарби, підроблені печатки, кліше й штампи органів державної влади та правоохоронних органів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 (  сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України.

Тривають оперативно-слідчі дії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-