Розсипався передостанній Ленін на Одещині

Розсипався передостанній Ленін на Одещині

Укрінформ
У райцентрі Іванівка Одеської області в п'ятницю демонтували пам'ятник більшовицькому вождю Леніну. Планували перенести скульптуру на подвір'я місцевого музею, однак при демонтажі вона розпалась на кілька уламків.

Про це повідомив Укрінформу селищний голова Іванівки Віктор Хобта, який розпорядився виконати рішення щодо демонтажу пам'ятника.

"Ми планували перенести скульптуру на територію краєзнавчого музею, однак при демонтажі пам'ятник розпався, так що зберегти його вже не вдасться", - сказав Хобта.

За його словами, три роки тому скульптуру вперше демонтували, але місцевий осередок комуністів відновив її на п'єдесталі. Тепер повторити те саме прибічникам більшовизму не вдасться.

Варто зазначити, що це передостанній пам'ятник Леніну в Одеській області, який демонтували згідно з законом про декомунізацію. Ще один належить найближчим часом знести в обласному центрі. Раніше монумент стояв на Куликовому полі Одеси, але в середині 90-років з ініціативи тодішнього мера міста Едуарда Гурвіца пам'ятник більшовицькому вождю демонтували й перенесли до одного з парків Одеси.

На 5 сесії Одеської міськради 7 скликання буде вирішено питання про знесення двох пам'ятників на території міста: Леніну і Томасу - одному з місцевих більшовицьких бонз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-