Спецслужби попередили ядерний викид у Харкові

Спецслужби попередили ядерний викид у Харкові

1645
Ukrinform
Харківська місцева прокуратура за матеріалами СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом підробки звітів про проведення вимірів і випробувань електрообладнання для безпеки систем ядерної установки.

Про це повідомляє керівник прокуратури Євген Жицький, інформує прес-служба відомства.

"Проект реалізовувався у Харкові на базі одного з національних наукових центрів (ННЦ) в рамках угоди між ННЦ, ТОВ та іноземною лабораторією", - йдеться у повідомленні.

 Для проведення комплексних вимірювань та випробувань електричного обладнання товариство залучило двох суб’єктів господарювання. У своїх технічних звітах ті зазначили, що всі необхідні роботи виконані і обладнання відповідає нормативам.

"Однак встановлено, що працівники фірм навіть не заходили на територію наукового центру для проведення робіт. Більше того, частина електрообладнання, яке за звітом проходило випробовування на території ННЦ, насправді знаходилося за його межами - перебувало на повірці у метрологів. Таким чином, не проводячи вимірювань та випробувань, суб’єкти господарювання внесли у звіт неправдиві відомості про справність обладнання", - розповів Жицький.

У разі несправності обладнання міг би статися ядерний викид.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-