У поліції розказали, куди "утекли" мільйони з Житомирського бронетанкового

У поліції розказали, куди "утекли" мільйони з Житомирського бронетанкового

1349
Ukrinform
Майже шість млн грн, розкрадених на Житомирському бронетанковому заводі, було перераховано на рахунки фіктивних підприємств. Зокрема, дві такі фірми були зареєстровані мешканцями Луганська.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції України в Житомирській області.

«Як повідомив керівник підрозділу (Управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ НПУ. - Ред.) Дмитро Тишлек, кошти з державного підприємства бронетанкового заводу через посередника перераховувались на рахунки щонайменше 6 фіктивних суб'єктів підприємництва.

Два з них були зареєстровані 22-х та 23-річними жителями м. Луганська, які діяли з метою отримання грошової вигоди без ведення будь-якої господарської діяльності», - йдеться у повідомленні.

Таким чином здійснювався вивід державних коштів з легального в тіньовий обіг з їх подальшою конвертацією в готівку. В результаті махінацій Житомирському бронетанковому заподіяно збитків на загальну суму 5,8 млн грн. Крім того, сформовано кредиторську заборгованість заводу на суму 4,8 млн грн.

Зазначають, що кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва відкрито 22 лютого в рамках досудового розслідування розкрадання понад 23 млн гривень, призначених для ремонту та переоснащення бронетехніки Збройних сил України. Події кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 (Види співучасників) ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-