На вїзді до Криму ФСБ "займає бесідами" кримських татар

На вїзді до Криму ФСБ "займає бесідами" кримських татар

584
Ukrinform
При в'їзді до Криму 22 лютого на російському КПП "Чонгар" усіх чоловіків - кримських татар, які в'їжджають на півострів з материкової України, відводили в спеціальні приміщення-контейнери для проведення бесід.

Про це повідомили монітори Кримської правозахисної групи "Спільна справа". 

"Людей тримали по годині в черзі на вулиці, когось відпускали, просто протримавши годину його паспорт у себе, так і не завівши в це приміщення. Інших заводили всередину і розмовляли про перебування в Україні і тільки потім відпускали. Декого і після бесіди не відпускали, а проводили вже в інше приміщення, і вже пізніше відпускали. Це стосувалося тільки чоловіків - кримських татар, середній вік яких приблизно 30 років. Інші національності не цікавили російських прикордонників взагалі", - йдеться у повідомленні.

Один із затриманих розповів правозахисникам, що його протримали на вулиці окремо від дружини і двох дітей близько 40 хвилин, потім відпустили, не задавши жодного питання.

На думку координатора моніторингового напрямку Кримської правозахисної групи Віссаріона Асєєва, можливо, влада РФ в Криму у такий спосіб намагається вчергове залякати кримськотатарських активістів напередодні жалобної дати. 

Саме 23 лютого 1944 року був убитий автор кримськотатарського гімну Номан Челєбіджихан (кримськотатарський політик і громадський діяч, організатор першого Курултаю кримсько-татарського народу), а також почалася операція "Пантера" на Північному Кавказі з депортації чеченців та інгушів.

"Напевно, влада Росії боїться, що депортовані народи надаватимуть одне одному підтримку, тому і не хочуть, щоб кримські татари проводили акцію пам'яті і солідарності цього дня", - вважає Асєєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-