Презентація загальнонаціонального дослідження «Безпека в інтернеті»

Презентація загальнонаціонального дослідження «Безпека в інтернеті»

Укрінформ
15 липня, 14:00 - презентація загальнонаціонального опитування «Безпека в інтернеті», що проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у 903 населених пунктах 

Організатор: Міністерство цифрової трансформації України.

Учасники: Валерія Іонан - заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції (підключення по Zoom); Фредрік Весслау - заступник Голови Консультативної місії ЄС в Україні; Гульсанна Мамедієва - генеральний директор директорату європейської інтеграції Мінцифри; Наталія Харченко - представниця Київського міжнародного інституту соціології; Килина Бішер - модераторка, комунікаційна менеджерка у Міністерстві цифрової трансформації.

Коротко. Згідно з дослідженням:

- електронній формі взаємодії з органами влади довіряють 43%, не довіряють – 42% громадян;

- 25.5% респондентів від 15 років і старші за останні 6 місяців мали досвід ситуацій в інтернеті, які їх засмутили чи збентежили;

- близько 9% респондентів від 15 років і старші за останні 6 місяців ставали потерпілими від кібербулінгу, кібернаклепу або насильства через візуальні матеріали;

- 23% респондентів стверджують, що вони мали досвід зламування свого акаунту в соціальних мережах чи месенджерах;

- 90% респондентів 15+ років погоджуються з тим, що в інтернеті багато дезінформації і фейків.

Більше інформації про результати дослідження буде оголошено під час презентації.

Акредитація представників ЗМІ за посиланням: https://forms.gle/5PAp4QhX9f48QFT6A

Прохання мати маску для обличчя та документи, які підтверджують особу.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід до зали тільки у масках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Сорок один відсоток українців стикаються в Інтернеті з кібербулінгом - опитування

Сорок один відсоток українців стикаються в Інтернеті з кібербулінгом, а 30% - з онлайн шахрайством.

Такими є результати загальнонаціонального опитування «Безпека в інтернеті», які презентовані на пресконференції в Укрінформі.

"За результатами дослідження, загрози, з якими зіткнулися респонденти за 6 місяців до дати проведення дослідження, є такими: 41% українців стикаються в інтернеті з образливими коментарями - це те що ми називаємо кібербулінгом, хейтом в онлайні... І цю проблему не треба недооцінювати, тому що вона дуже часто може виходити в офлайн і бути причиною різних негативних наслідків для людини", - зазначила генеральний директор директорату європейської інтеграції Мінцифри Гульсанна Мамедієва.

Також 30% українців стикалися з онлайн шахрайством, 30% - зі сценами жорстокості в онлайні, 25% - з образливими діями, 23% - з неприємними або відштовхуючими новинами в онлайні.

"Дискримінація за ознаками віку, статі, етнічного походження та іншими ознаками була присутня у житті у 21% українців. Вспливаюча реклама сайтів порнографічного характеру - 16%, сексуальне переслідування та сексуальний контент - 13%", - зазначила Мамедієва.

Також вона повідомила, що 92% респондентів від 15 років користуються інтернетом щодня. Для вікової категорії 12-14 років цей показник є вищим і становить 98%.

"Серед населення 15 років і старше 65% почуваються в онлайні скоріше незахищеними. Серед них 12% почуваються незахищеними в онлайні взагалі", - додала представник Мінцифри.

Як зазначила представник Київського міжнародного інституту соціології Наталія Харченко, метою дослідження було з'ясування загальних практик користування інтернетом жителів України, вивчення ризиків, на які вони наражаються впродовж цього користування, а також вмінь захистити себе та своїх дітей від подібних ризиків.

"Ми вивчали дві цільові групи - людей старших 15 років і підлітків 12 -14 років. Інформація про дітей меншого віку збиралася зі слів батьків. Застосовувався метод телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера", - зазначила вона.

"Результати цього дослідження будуть використані і покладені в основу нової політики, яка розробляється, вона враховуватиме сучасні реалії, які є в інтернет середовищі в Україні, ризики та загрози, з якими стикаються користувачі інтернету, зокрема діти", - розповів заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау.

Він зауважив, що Консультативна місія ЄС підтримує розробку платформи з онлайн безпеки, яка допоможе усім користувачам інтернету відчувати себе в безпеці.

Дослідження «Безпека в інтернеті» виконано за ініціативи Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ та за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу. Проведено дослідження Київським міжнародним інститутом соціології у 903 населених пунктах.

Дослідження проведено з 3 березня по 15 квітня 2021 року. Польовий етап тривав 29 березня - 4 квітня 2021 року. Вибірка дослідження репрезентативна для населення України віком 12 років і старше користувачів інтернету. Похибка вибірки не перевищує 2,4% для користувачів 15 років і старших і 5,5% для підлітків 12-14 років. 

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-