“Велика інвентаризація країни”. Про пришвидшення темпів приватизації

“Велика інвентаризація країни”. Про пришвидшення темпів приватизації

Укрінформ
30 червня, 11:00 - круглий стіл, присвячений стимулюванню процесу залучення інвестицій в економіку України завдяки прозорій приватизації непрофільних державних активів

Організатор: Фонд державного майна України.

Круглий стіл буде проведено за фінансової підтримки проекту USAID «Економічний розвиток, управління та зростання підприємництва» (EDGE).

Учасники: Дмитро Сенниченко - Голова Фонду державного майна України; Костянтин Кошеленко - заступник Голови Фонду державного майна України; Гліб Канєвський - голова StateWatch; Олексій Соболев - директор ДП “Прозорро.Продажі”; Павло Кухта - перший заступник міністра економіки 2019-2020; керівник з політичних питань Київської школи економіки; Катерина Венжик - редакторка спецпроєктів LIGA.net, модераторка.

Довідково. Фонд державного майна України проводить комплексну роботу для залучення сталих інвестицій в українську економіку через прозору приватизацію. Для цього Фонд державного майна здійснює інвентаризаційні заходи з виявлення та ініціювання передачі на приватизацію тих непрофільних об’єктів державної власності, які тривалий час не використовуються або ж використовуються не за цільовим призначенням, та щодо яких державні органи не забезпечують виконання покладених на них державою функцій.

Запрошуємо представників засобів масової інформації акредитуватись для участі в заході заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Акредитація завершується о 10:00 30.06.2021.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні працюють робочі групи для пошуку майна, що не використовується – ФДМУ

При обласних державних адміністраціях України останні три місяці працюють робочі групи із питань ефективного використання державного майна, мета яких пришвидшити приватизацію об’єктів, що не використовуються, та сприяти залученню інвестицій в місцеву економіку.

Про це в Укрінформі під час круглого столу «Велика інвентаризація країни. Про пришвидшення темпів приватизації» розповів заступник голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Костянтин Кошеленко.

«Для того, щоб системно знаходити об’єкти, які не використовуються, Фонд державного майна ініціював створення робочих груп з питань ефективного використання державного майна при кожній обласній адміністрації. І, за підтримки Офісу президента, вже третій місяць поспіль ці групи збираються і опрацьовують ту інформацію, яка присутня. А її багато», - зауважив Кошеленко.

За його словами, лише за 2019-2020 рік ФДМУ по всій території України виявив об’єктів, які не використовуються або мають відношення до «сірої» оренди, на 28 мільйонів квадратних метрів. Для наочності – це весь Шевченківський район столиці або 200 стадіонів «Олімпійський».

І головна мета робочих груп, як наголошує Кошеленко, раціональне розпорядження державним майном в регіонах та обговорення можливих проблем з балансоутримувачами з подальшим її вирішенням. Це, своєю чергою, дозволяє залучити інвестиції в місцеву економіку, покращити інфраструктури та створити нові робочі місця.

«Ми віримо, що люди, які зацікавленні в зростанні своїх регіонів та громад сприятимуть тому, щоб «виштовхувати» об’єкти, що не використовуються, та перетворювати їх на «квітучі» сади за кошт приватного інвестора», - сказав Кошеленко.

Як повідомлялося, раніше у Фонді державного майна заявляли, що в Україні у 2021 році планують виставити на продаж близько 900 об'єктів державної власності.

Фонд державного майна до кінця року планує провести 3-4 аукціони з продажу об'єктів великої приватизації.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв про те, що уряд розраховує на те, що запланований продаж великих державних підприємств дасть змогу збільшити надходження до бюджету до 12 млрд грн у 2021 році.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-