Про знижену ставку ПДВ на сільськогосподарську продукцію

Про знижену ставку ПДВ на сільськогосподарську продукцію

Укрінформ
25  червня, 10:00 - пресконференція на тему: «Чому знижена ставка ПДВ на сільськогосподарську продукцію має поширюватися до кінцевого споживача?»

Організатори: Асоціація «Свинарі України», Асоціація виробників молока, ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Учасники: Тарас Висоцький - перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України; Михайло Соколов - заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада»; Оксана Юрченко - президент Асоціації «Свинарі України»; Віталій Шакель - директор Групи компаній «Нива Переяславщини»; Володимир Андрієць - аналітик Асоціації виробників молока; представник Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики; представник підприємства, що спеціалізується на виробництві молока.

Питання для обговорення:

1. Як знижена ставка ПДВ на окрему сільськогосподарську продукцію впливає на ціни на прилавку?

2. Які наслідки для тваринництва матиме відновлення ставки ПДВ 20% за операціями з постачання сільськогосподарської продукції згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного)?

3. Які переваги забезпечить знижена ставка ПДВ на сільськогосподарську продукцію по всьому ланцюгу: для виробників, переробників і кінцевого споживача?

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ – anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Мінагрополітики сприятиме зниженню ПДВ на всі соціально значущі продукти – Висоцький

Мінагрополітики виступає за зниження ставки ПДВ до 14% на всі соціально значущі продукти. Про це в Укрінформі на пресконференції «Чому знижена ставка ПДВ на сільськогосподарську продукцію має поширюватися до кінцевого споживача?» заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Позиція міністерства аграрної політики незмінна, вона озвучена міністром – ми виступаємо за зниження ставки ПДВ до 14% далі по виробничому ланцюгу для того, щоб всі продукти, які мають соціальну значущість, дійсно стали доступнішими», - заявив Висоцький.

Він зазначив, що зниження ставки ПДВ робить продукт дешевшим і доступнішим для споживача, що дасть можливість українцям дотримуватися більш збалансованого харчування. Ризиків суттєвого скорочення податкових надходжень від подальшого зниження ПДВ на харчові продукти до 14% заступник міністра не вбачає.

«Ті самі кошти буде витрачено, просто продукції буде продаватися на 30% більше. І кінцеве находження від податків буде незмінне. Разом з тим, це позитивно вплине на обсяги внутрішнього виробництва. Ми матимемо позитивний економічний ефект, збільшення кількості робочих місць. Збільшення виробництва дозволяє зменшувати собівартість, бути більш конкурентним в тому числі з імпортними аналогами. Ми вбачаємо тут також гарну тенденцію по імпортозаміщенню», - підкреслив заступник міністра.

Він додав, що одним з очікуваних ефектів від зниження ПДВ було максимально побороти несплату податків. І він вважаєм, що зниження ставки ПДВ зменшує фінансову мотивацію для тіні.

«При зниженій ставці продавати продукцію без декларації немає змісту. Ризики високі, тому мотивація зникає. Зараз, коли ми побачимо позитивні тенденції щодо детінізації ринків, ми зможемо більш впевнено рухатися до цілі поетапного зниження ПДВ до 14% по ланцюгу споживання до кінцевого споживача», - підсумував Висоцький.

Втрати виробництва свиней у першому півріччі склали 10% - АСУ

Собівартість виробництва м’яса свиней з осені 2020 року зросла на 30% через підвищення вартості кормової бази до 75%, а втрати по галузі у першому півріччі складають близько 10%.

Про це в Укрінформі на пресконференції «Чому знижена ставка ПДВ на сільськогосподарську продукцію має поширюватися до кінцевого споживача?» заявила президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

«З осені минулого року дуже стрімко почала зростати вартість кормової сировини. Якщо ми говоримо про свинарство – це 70-75% усіх витрат на вирощування кілограма свинини. Відповідно, ми зіштовхнулися з тим, що собівартість зросла на 30%. А ціна реалізації не зросла через економічні причини. Свинарство опинилося на межі рентабельності. За підсумком першого півріччя 2021 р., ми будемо спостерігати в середньому по галузі втрати на рівні 10% - це одна з найглибших криз, які мали місце, порівняно із попередніми роками», - сказала Юрченко.

Вона зазначила, що з урахуванням посилення податкового перекосу із запровадженням зниженого ПДВ у 14% в живця та на тлі зростання споживчих цін на 6%, ціна на свинину не зросла.

«Асоціації, в тому числі організатори сьогоднішньої конференції брали участь в обговоренні цих змін (зниження ставки ПДВ до 14% на сільгосппродукцію – ред.) і наша позиція залишається незмінною. Для того, щоб механізм працював, 14% мають бути по всьому ланцюгу виробництва продукції», - наголосила голова профільної асоціації.

Вона зауважила, що механізм запровадження 14% по всьому ланцюгу виробництва дасть змогу вивести галузі з тіні та підвищити споживання тваринного білка. Приміром, у Румунії завдяки зниженню податків з 24% до 9% вдалося підвищити споживання м’ясної продукції на 10%.

Юрченко акцентувала, що ініціатива податкового комітету Верховної Ради виключити живих свиней з переліку сільгосппродукції, ставка ПДВ при операціях з якою встановлена на рівня 14%, призведе до більш активного скорочення галузі.

Як повідомялося, 1 березня 2021 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України які внесені Законом України від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Відповідно до цих змін з 1 березня 2021 року операції з постачання та ввезення окремих видів сільськогосподарської продукції оподатковуються ПДВ за ставкою 14 відсотків.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-