Нові гібридні загрози з боку РФ

Нові гібридні загрози з боку РФ

Укрінформ
15 червня, 14:00 - круглий стіл  на тему: «Нові гібридні загрози з боку РФ»

Організатор: Центр політичних студій «Доктрина».

Учасники: Валерій Чалий - голова правління Українського кризового медіацентру, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США (2015—2019); Любов Цибульська - керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Дмитро Золотухін - експерт Інституту постінформаційного суспільства; Євген Магда - директор Інституту світової політики; Олександр Данилюк - керівник Центру оборонних реформ; Анатолій Курносов - експерт Центру політичних студій «Доктрина», полковник СБУ запасу; Володимир Горбач - політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва; Сергій Савченко - керівник Центру вивчення і протидії гібридній агресії; Денис Москалик - координатор напряму міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина"; Ярослав Божко -голова Центру політичних студій «Доктрина», модератор.

Коротко. Під час круглого столу буде презентовано експертну оцінку і якісний зріз поточного стану російських гібридних впливів на Україну, держави Центрально-Східної Європи, Західну Європу тощо. РФ усіляко протистоїть стабілізації демократичних режимів, проводить операції із втручанням у вибори в інших державах та намагається зруйнувати стосунки України зі США через дезінформаційні кампанії та розгортання стратегічної корупції. Так звані плівки Деркача, реалізація проєкту «Північний потік-2» і російська присутність у низці регіонів світу є наочним доказом цієї загрози.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Найближчими роками Україна матиме проблеми з м'яким культурним впливом Росії - Цибульська

У найближчі роки Україна матиме проблеми з м'яким культурним впливом Росії.

Про це сказала керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська під час круглого столу на тему: «Нові гібридні загрози з боку РФ» в Укрінформі.

"Якщо зменшується інтенсивність воєнних дій, то зростає вплив так званої soft power. І в найближчі роки у нас будуть проблеми з таким м'яким культурним впливом Росії. Люди, звісно, втомились від війни, люди вже не відчувають такої небезпеки і ... їм ось ця пропаганда російського культурного продукту легше заходить, і не викликає у них спротиву", - сказала Цибульська.

Вона зазначила, що останнім часом Росія фокусує свою увагу на дискредитації країни назовні і дискредитації української влади всередині як для громадян підконтрольної території, так і для окупованих територій.

За її словами, українські правові системи не пристосовані до нових викликів. "Росія намагається легітимізувати себе багатьма способами. І одним із прикладів є те, як вона зараз активно вводить нові бізнеси - європейські, світові - в Крим, для того щоб легітимізувати півострів. Я думаю, що нам потрібно багато уваги звертати на це, і багато про це говорити", - додала Цибульська.

Як повідомляв Укрінформ, 30 березня в Укрінформі відбулася презентація Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики. Центр боротиметься із фейками шляхом підвищення обізнаності громадськості про те, що є дезінформацією, та як її відрізняти від правди.

Розвиток "гібридної агресії" Росії проти України відбуватиметься під патріотичними гаслами - експерт

Розвиток "гібридної агресії" Росії проти України відбуватиметься в подальшому під нейтральними або навіть патріотичними гаслами.

Про це сказав керівник Центру вивчення і протидії гібридній агресії Сергій Савченко під час круглого столу на тему: «Нові гібридні загрози з боку РФ» в Укрінформі.

"Будуть змінені гасла. Продовжувати гібридну війну під гаслами "русского мира" неможливо. Від цього відмовляться. Фактори "русского мира" будуть використовуватись, але можливості значно обмежені. Якщо буде продовжуватись, а ми думаємо, що буде продовжуватись розвиток гібридної агресії, це відбуватиметься під нейтральними, а можливо, і під патріотичними гаслами, як би це не було дивно", - сказав Савченко.

За його словами, маловірогідно, що почнеться протистояння України і Росії безпосередньо в широкомасштабній агресії, скоріше всього буде передувати гібридний розвиток подій, застосування м'якої сили.

Він зазначив, що є три фактори, які впливають на подальший розвиток гібридної війни.

"Перший - допомога України з боку заходу. Динаміка цього фактору зростає, приходить розуміння до країн заходу, що війна ведеться не тільки проти України, а й проти всього демократичного світу. Другий фактор - це агресивна політика РФ. Я думаю, що агресивність не зменшується у цієї політики, а можливості йдуть вниз. Можливості потенційні щодо продовження війни проти України зменшуються, але Росія цього до кінця не розуміє, або не хоче розуміти. Третій фактор - внутрішній фактор в Україні. Це наявність п'ятої колони, яка здатна проводити гібридні операції", - розповів Савченко.

Як повідомляв Укрінформ, раніше керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська заявляла, що Росія, попри колосальні ресурси у свою пропаганду, не виграє інформаційну війну.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-