Щодо епідемічної ситуації в Україні, вакцинації людей з хронічними захворюваннями та про особливості вакцин проти COVID-19

Щодо епідемічної ситуації в Україні, вакцинації людей з хронічними захворюваннями та про особливості вакцин проти COVID-19

Укрінформ
12 квітня, 11:00 - пресконференція на тему: «Про епідемічну ситуацію в Україні, вакцинацію людей з хронічними захворюваннями, особливості вакцин Sinovac (CoronoVac) та Pfizer-BioNTech»

Учасники: Федір Лапій - лікар, дитячий інфекціоніст, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров'я, голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики; Тетяна Чумаченко - доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету.

Коротко. Метою заходу є інформування українців про ситуацію з коронавірусною хворобою в Україні та запобігання поширенню неправдивої інформації, фейків на тему імунізації.

Захід відбудеться онлайн через сервіс відеозв’язку ZOOM

Представники ЗМІ можуть надсилати запитання спікерам до 20:00 11.04.2021 на електронну адресу: danilova95tania@gmail.com

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Епідемічна ситуація в Україні залишається нестабільною - епідеміолог

Завідуюча кафедрою епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко оцінює епідемічну ситуацію в Україні як нестабільну.

Про це вона повідомила під час пресконференції, яку організував Укрінформ.

"Ситуація нестабільна: одні області виходять з червоної зони, інші до неї входять. На жаль, у нас продовжують вмирати люди, продовжує спостерігатися велика кількість важких форм", - сказала Чумаченко.

Вона підкреслила, що потрібно дотримуватися фізичного дистанціювання, уникати великих скупчень людей і дотримуватися правил гігієни. Також Чумаченко закликала скористатися можливістю вакцинуватися проти коронавірусу, якщо вона з'являється.

Як повідомлялося, в Україні за добу зареєстрували 7 856 нових випадків COVID-19. Померли 287 осіб. За весь час пандемії в Україні захворіло 1 861 105 осіб; одужали 1 416 215 осіб; летальних випадків - 37 301.

Інтенсивне спілкування підвищує ймовірність появи нових штамів коронавірусу - епідеміолог

Інтенсивне спілкування між людьми підвищує ймовірність виникнення нових штамів коронавірусу.

Про це під час пресконференції, організованої Укрінформом, повідомила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

"Чим інтенсивніше йде спілкування людей, тим більша ймовірність виникнення нових штамів вірусу, які укореняться серед населення. Якби люди дотримувалися дистанції, то навіть якби виникла нова мутація, то вона не зміцнювалася серед людей", - сказала Чумаченко.

За її словами, крім виявлених британського та південноафриканського штамів коронавірусу, існує ймовірність, що в Україну може бути занесений каліфорнійський штам. Нові мутації вірусу виявляються щотижня, підкреслила експертка, однак не всі вони мають підвищену агресивність і закріплюються серед людей.

Як повідомлялося, на початку квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що британський штам коронавірусу зафіксовано в усіх регіонах України, а в двох областях - ще й новий південноафриканський штам. Крім того, в лабораторії Лондона підтвердили циркуляцію "українського варіанту" британського штаму кopoнавіpусу серед жителів Кіровоградщини.

Вакцина проти коронавірусу не може спричинити захворювання - епідеміолог

Вакцина проти коронавірусної інфекції не може спричинити відповідне захворювання. Про це під час пресконференції, організованої Укрінформом, повідомила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

"Вакцина однозначно не може спричинити захворювання. Вона не може спричинити, бо там немає живого вірусу. Тільки живий вірус може спричинити захворювання", - сказала вона.

Чумаченко пояснила, що, потрапляючи в організм, вакцини викликають каскад імунних реакцій, які займають певний час і в результаті яких організм виробляє імунітет проти інфекції. "Люди повинні розуміти, що якщо сьогодні зробили щеплення - завтра людина ще не захищена. Якщо перше щеплення, то це буде за місяць-півтора", - прокоментувала епідеміолог.

Вона зазначила, що випадки захворювання коронавірусною інфекцією за кілька днів після щеплення пов'язані з тим, що пацієнт пройшов вакцинацію, вже будучи зараженим і перебуваючи в інкубаційному періоді.

Як повідомлялося, за минулу добу, 11 квітня, в Україні проти COVID-19 вакцинували 1 216 осіб. Всього 378 266 осіб вакциновано з початку кампанії з вакцинації.

Вакцинація проти коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-