Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість

Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість

Укрінформ
1 березня, 15:00 - публічне обговорення «Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість»

Організатори: Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ, ГО “Детектор медіа”, Інтерньюз-Україна.

До участі запрошені: Микита Потураєв - народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Ірина Констанкевич - народна депутатка України, перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Зураб Аласанія - голова правління ПАТ "НСТУ"; Олег Наливайко - голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України; Галина Смірнова - керівниця медійних проектів Ради Європи в Україні; Микола Чернотицький - член правління ПАТ "НСТУ"; Дмитро Хоркін - член правління ПАТ "НСТУ"; Оксана Романюк - виконавча директорка Інституту Масової Інформації; Світлана Остапа - голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ"; Вадим Міський - програмний директор ГО “Детектор медіа”, секретар Наглядової ради ПАТ "НСТУ"; Ігор Розкладай - заступник директора Центру демократії та верховенства права; представник/ця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Модератор: Андрій Кулаков - директор з програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна».

Питання для обговорення:

- Основні виклики і завдання Суспільного на 2021 рік.

- Чим суспільне принципово відрізняється від комерційного мовлення - чому не тільки рейтинги важливі.

- Проблема фінансування суспільного мовника.

Коротко. Метою заходу є сприяння відкритому інклюзивному діалогу щодо реформи медіа, обмін експертизою та побудова діалогу між народними депутатами, представниками виконавчої влади, медіа організаціями та експертним середовищем.

Довідково. Це публічне обговорення організовується Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ, ГО “Детектор медіа” та Інтерньюз-Україна і стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Коаліції РПР  та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Контактна особа: Дмитро Кривошеєв - PR-менеджер Коаліції РПР, тел.: 099 075 68 20, e-mail: dmytro.kryvosheiev@rpr.org.ua 

Онлайн-трансляція заходу відбудеться:

на YouTube-каналі ІА «Укрінформ» https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

на Facebook-сторінці Коаліції РПР https://www.facebook.com/rpr.ua

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Голова Наглядової ради НСТУ виступає за прозорий конкурс на посади голови і членів правління Суспільного

Вибори голови і членів правління ПАТ «НСТУ» мають бути максимально прозорими і демократичними.

Про це заявила під час публічного обговорення в Укрінформі голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа.

«Дуже важлива незалежність Наглядової ради – і загалом, і в цей період особливо, коли ми стоїмо на порозі виборів нового керівництва Суспільного мовника. Впевнена, що протягом останніх 4 років влада неодноразово хотіла змінити керівництво, але зрозуміла, що без Наглядової ради цього зробити не можна, іноді натикалась на неї, як на стіну. Вибори голови Наглядової ради теж показали, що є великий інтерес у влади до Суспільного, і будуть спроби взяти Суспільне під свій контроль», – сказала Остапа.

Вона зауважила, що вже зараз турбують заяви деяких представників влади про те, що якщо на Суспільне цьогоріч виділено 100% фінансування, то влада має цей процес контролювати.

Водночас Остапа додала, наскільки важливо провести конкурс на посади голови і членів правління ПАТ «НСТУ» прозоро і відкрито, а також мати достойних кандидатів.

«Головне зараз – залучити до конкурсу максимальну кількість якісних кандидатів, адже минулого разу це було 8 кандидатів, і дехто з них, на мою думку, так і не розумів, що їх очікує на цій посаді. Зараз, сподіваюся, ситуація змінилася. До того ж Наглядова рада напрацювала велику кількість документів на допомогу кандидатам – якщо в перший рік нічого, крім основних напрямків діяльності на 2017 рік, закону і статуту, не було, то нині є і стратегія, і місія», – зауважила голова Наглядової ради.

Як повідомляв Укрінформ, 2 березня Наглядова рада ПАТ «НСТУ» оголосить конкурс на посаду голови правління Суспільного мовника.

У Раді Європи пропонують для суспільного мовника в Україні модель фінансування зі спецфонду

У Раді Європи вважають фінансування зі спецфонду найкращою моделлю фінансування суспільного мовника в Україні.

Про це заявила керівник медійних проектів Ради Європи в Україні Галина Смірнова під час публічного обговорення в Укрінформі: «Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість».

«Наші експерти проаналізували типові й поширені моделі фінансування суспільних мовників у світі - це абонентська плата, доходи від реклами, фінансування з бюджету, змішані моделі. Враховуючи ситуацію в Україні, обставини, законодавство, було б доречно перейти на модель фінансування зі спецфонду, який наповнювався б з ренти на використання радіочастотного ресурсу. Також експерти проаналізували ризики, і ця модель має менше ризиків високого рівня порівняно навіть з існуючою вдосконаленою моделлю», - сказала Смірнова.

Вона запевнила, що в Раді Європи готові й надалі надавати експертизу для вдосконалення моделі фінансування суспільного мовника в Україні й наголосила, що при цьому має бути враховано думку суспільного мовника.

«Суспільний мовник був багато років недофінансований, і зараз ми не впевнені, чи він отримає повне фінансування. Є певні вимоги, закріплені Радою Європи щодо системи фінансування суспільних мовників. В Україні повинно проводитись консультування щодо виділення фінансування. В тому числі – який обсяг потрібен на капітальні видатки, які на поточні, і думка суспільного мовника має враховуватися», - зазначила Смірнова.

Вона також вважає, що обрання нового голови правління суспільного мовника є головним викликом цього року і наголосила, що є тривожні спроби втручання в цей процес, за яким пильно стежить Рада Європи.

«Головним викликом на цей рік є обрання нового голови правління. Ми уважно стежимо за цим процесом. На жаль, надходять дуже тривожні сигнали щодо спроб втручання. Хочу нагадати, що такі спроби втручання в діяльність незалежного суспільного мовника є дуже грубими порушеннями свободи слова, європейських стандартів і Ради Європи. Ми будемо проводити заходи щодо привернення уваги громадськості до процесу обрання. Важливо обрати на незалежному прозорому конкурсі нового голову правління. Це важливо і для влади, і для опозиції», - наголосила представниця Ради Європи.

Публічне обговорення організували Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ, ГО «Детектор медіа» та Інтерньюз-Україна і стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

Як повідомляв Укрінформ, раніше заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко заявив, що суспільний мовник виконуватиме свою роль, якщо збільшить свою присутність - і в телеефірі, і в соцмережах - і якщо його дивитиметься більшість українців.

Конкурс на очільника НСТУ буде оголошений 2 березня – Остапа

Наглядова рада Суспільного мовника вже завтра оголосить конкурс на очільника ПАТ «НСТУ».

Про це повідомила під час публічного обговорення в Укрінформі голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа.

«2 березня, тобто завтра, Наглядова рада оголошує конкурс на голову правління, і на початку травня відбудуться вибори – ми оберемо і голову правління, і через деякий час нових членів правління», - сказала Остапа.

Вона зазначила, що є проблема в тому, як влада і деякі кандидати на голову правління бачать Суспільне - на їх погляд, це тільки UAПерший і вони постійно говорять про те, що треба щось робити з його рейтингами, абсолютно не знаючи чи не бачачи, що Суспільне – це набагато більше, ніж тільки UAПерший.

«Також дуже турбують заяви деяких представників влади, що от ми дали гроші - 100% бюджету на 2021 рік – і тому хочемо контролювати, що тут буде відбуватися. Якщо ми будуємо демократичну Україну, то нам треба вчитися демократії, сповідувати демократичні цінності не тільки на словах, а й на ділі. Я сподіваюся, що ми будемо все робити для того, щоб процес виборів голови правління, членів правління був максимально прозорим, відкритим і зрозумілим», - сказала голова Наглядової ради.

Як повідомлялося, сьогодні в Укрінформі відбулося публічне обговорення на тему «Значення суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість».

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-