Серія фахових обговорень «Захист прав у вищій освіті». Частина 1: «Права студентів.Захист від булінгу»

Серія фахових обговорень «Захист прав у вищій освіті». Частина 1: «Права студентів.Захист від булінгу»

Укрінформ
20 листопада, 14:00 - круглий стіл на тему: «Серія фахових обговорень «Захист прав у вищій освіті». Частина 1: «Права студентів. Захист від булінгу»

Організатор: Сергій Горбачов - освітній омбудсмен.

Учасники: Сергій Горбачов - освітній омбудсмен; Сергій Бабак - народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Наталія Піпа - секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Роман Грищук - голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Катерина Левченко - Урядовий уповноважений з  питань гендерної політики; Олег Шаров -  генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України; Віолета Москалу -  засновниця Global Ukraine, викладачка Лотаринзького Університету (Франція); Марія Музиченко - студентка Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олександр Рожко - проректор з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Київського національного університету імені Тараса Шевченка;  Іветта Делікатна - експерт з публічних комунікацій;  Людмила Янкіна -  керівниця проєктів Центру прав людини ZMINA; Валентина Потапова -  керівниця освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини; Олександра Романцова - виконавча директорка «Центру Громадянських свобод»; представники закладів вищої освіти, правозахисних організацій, медіа.

Теми до обговорення:

Як саме і чому студенти стають об’єктами булінгу?

Як керівництво закладів вищої освіти реагує на випадки булінгу?

Які дії суспільства та зміни в законодавстві потрібні, щоб більш ефективно захищати студентів від булінгу? Ухвалення резолюції.

Коротко. Дискримінація, порушення прав, приниження гідності - це те, з чим, на жаль, доводиться стикатися і студентам, і викладачам у закладах вищої освіти.

Проблема загострюється не лише відсутністю адекватної реакції керівництва деяких закладів вищої освіти на випадки порушення прав, але й тим, що захист від булінгу у вищій освіті, де учасниками освітнього процесу є, переважно, дорослі люди, залишається поза межами правового поля.

Тому освітній омбудсмен Сергій Горбачов ініціює серію фахових обговорень щодо захисту прав у вищій освіті. І розпочинаємо ми ці обговорення із захисту прав студентів у випадках булінгу.

Спільно будемо обговорювати те, як на порушення прав учасників освітнього процесу реагує керівництво закладів вищої освіти. І найголовніше - які зміни потрібні до чинного законодавства для більш ефективного захисту прав усіх, хто вчиться або викладає у закладах вищої освіти.

Посилання для учасників та представників ЗМІ  для долучення через Zoom буде надіслано на поштову адресу, вказану під час реєстрації у формі, яка доступна за цим посиланням: https://www.google.com/url?sa=D&q=https://bit.ly/35DsuZG&ust=1605699480000000&usg=AOvVaw24KLsFTSBWx28cGeAAcDI9&hl=uk&source=gmail

 Додаткова інформація за e-mail: info@eo.gov.ua . Обов’язково вкажіть у темі листа  - «Круглий стіл. Права студентів».

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Питання протидії булінгу слід включити у стратегію розвитку вищої освіти - Катерина Левченко

Питання протидії булінгу має бути включене у стратегію розвитку і вищої, і професійно-технічної освіти.

Про це на круглому столі в Укрінформі сказала урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Вона нагадала, що у січні 2019 року був підписаний Закон "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо протидії булінгу (цькуванню)", і Кодекс України про адміністративні правопорушення було доповнено відповідною статтею.

“Практика показує, що ця стаття застосовується виключно в ситуаціях булінгу, який виникає в школах, але, я так розумію, що це поширюється і на заклади вищої освіти.... Нам потрібно удосконалення і цієї статті, тому що освітній процес не обмежується лише школами, ліцеями. Дуже важливо, щоб ці питання (протидії булінгу закладах вищої освіти — ред.) були включені і в стратегію розвитку вищої освіти, професійно-технічної освіти, інші документи. Взагалі, гендерний аудит навчальних закладів, самого МОН — це важливі інструменти, які допоможуть визначити проблемні питання", - сказала Левченко.

За її словами, в Україні потрібні не лише законодавчі зміни, а й зміни в свідомості, у наявних підходах. Булінг є складовою дискримінації. В Україні в 2012 році прийнятий закон про засади державної політики з запобігання та протидії дискримінації, але водночас відповідальності за неї не передбачено, наголосила урядова уповноважена.

“У Верховній Раді є законопроєкт, який пропонує ввести адміністративну відповідальність за дискримінацію за будь-якою ознакою. І це буде практичним кроком, який дозволить нам розбудовувати інструменти судового захисту в ситуації порушення прав людини. Він був прийнятий в першому читанні ще попереднім складом Верховної Ради. Без внесення покарань за дискримінацію нам складно говорити про захист тих, хто постраждав”, - сказала Левченко.

Вона також підкреслила, що необхідна антидискримінаційна експертиза навчального контенту не тільки в закладах загальної середньої освіти, а й у вищих навчальних закладах.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-