Ґендерно орієнтоване бюджетування в контексті реформи децентралізації

Ґендерно орієнтоване бюджетування в контексті реформи децентралізації

Укрінформ
19 листопада, 10:00 - онлайн-конференція на тему: «Ґендерно орієнтоване бюджетування в контексті реформи децентралізації»

Учасники: Марина Шаповал - старша національна експертка  Проєкту ҐОБ, модераторка;  Сергій Марценюк - заступник начальника управління формування міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів – начальник відділу регулювання міжбюджетних відносин Міністерства фінансів України; Сергій Шаршов - генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України; Вадим Турський -  заступник директора Департаменту фінансів Житомирської обласної державної адміністрації; Анжела Дякова - директорка Департаменту фінансів Чернівецької обласної державної адміністрації; Віктор Квят - начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів Вінницької обласної державної адміністрації; Ярослав Тищенко - начальник управління фінансів охорони здоров’я та соціального захисту Департаменту фінансів Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації; Оксана Цюпа - заступниця керівниці Проєкту ҐОБ.

Коротко. Захід проходить з  нагоди завершення Проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні» для обговорення досягнутих результатів, викликів та подальшого розвитку ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Мінфіні рекомендують ґендерно орієнтоване бюджетування на місцевому рівні

У Мінфіні рекомендують розпорядникам включити ґендерну складову до характеристик бюджетної програми.

Про це повідомив заступник начальника управління формування міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Сергій Марценюк – на онлайн-конференції в Укрінформі на тему: «Застосування ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі в Україні: результати реалізації Проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні».

«Департамент політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Мінфіну рекомендує розпорядникам включити ґендерну складову до характеристик бюджетної програми шляхом визначення її завдань та відповідних показників. Досягненням є включення реалізації ґендерного підходу в план заходів з реалізації стратегії реформування порядкування державними фінансами на 2021-2024 роки», - сказав Марценюк.

Він зазначив, що у Мінфіні й надалі впроваджуватимуть ґендерно орієнтований підхід у бюджетному процесі на місцевому рівні.

«Департамент і надалі при кожній нагоді намагатиметься координувати роботу ҐОБ на місцевому рівні та рекомендувати продовжувати роботу із застосуванням ґендерно орієнтованого підходу у бюджетному процесі у таких напрямах: проведення ґендерних аналізів програм, які фінансуються з місцевих бюджетів, реалізація напрацьованих рекомендацій робочих груп у ході ґендерного аналізу, поширення знань про ҐОБ. В подальшому варто врахувати ґендерний підхід у підготовці паспортів бюджетних програм, звітів про їхнє виконання, оцінки ефективності бюджетних програм», - наголосив представник Мінфіну.

Конференція відбувається з нагоди завершення Проєкту «Ґендерне бюджетування в Україні» для обговорення досягнутих результатів, викликів та подальшого розвитку ґендерно орієнтованого бюджетування в Україні.

На сьогодні це найбільший проєкт у світі з впровадження ґендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі, метою якого є підвищення економічної ефективності й результативності видатків бюджету, що враховують потреби чоловіків і жінок та їхніх різних груп. Системний підхід до застосування ҐОБ на державному і місцевому рівні поєднує фінансовий та соціальний аспекти бюджету, а також сприяє скороченню ґендерних розривів в Україні.

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-