Діабет: картина, що написана цифрами.  Проєкт «Атлас: Діабет в Україні»

Діабет: картина, що написана цифрами. Проєкт «Атлас: Діабет в Україні»

Укрінформ
12 листопада, 11:00 - круглий стіл на тему: «Діабет: картина, що написана цифрами. Проєкт «Атлас: Діабет в Україні» 

Організатор: Громадська організація «Українське громадське об'єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація».

Учасники: Богдан Бенюк - народний артист України; Валентина Очеретенко - керівник Українського громадського об'єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація»; Наталья Кожан - к. мед. н., заслужений лікар України, виконавчий директор Українського громадського об'єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація»; Віктор Корогод -  головний редактор проєкту «Атлас: діабет в Україні»; Вікторія Прудиус - студентка четвертого курсу Вінницького медичного університету, ініціаторка проєкту «ДіаІнтеграція»; Олександр Пхакадзе - к.мед.н., лікар-ендокринолог, засновник MyDiabetesSolutions; Світлана Осташко - представник Асоціації міст України; представник Міністерства охорони здоров’я України.

Коротко. Учасники  круглого столу презентують  проєкт «Атлас: Діабет в Україні»,  який має  забезпечити можливість впровадження діабетичної допомоги, орієнтованої на статистичні дані.  

Як зазначають організатори, лише  статистика гарантує оптимальне використання наявних  ресурсів, а також  позитивний вплив на покращення демографічних та економічних показників.

 Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Україні необхідна об'єктивна статистика щодо смертей від діабету - активісти

В Україні неможливо дослідити тенденції захворюваності на цукровий діабет через відсутність статистики смертей від цієї недуги.

На цьому наголосили учасники ГО «Українське громадське об'єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація» під час круглого столу в Укрінформі.

«Починаючи з 2017 року МОЗ скасувало статистику щодо смертей від цукрового діабету, так само як з 2014 року відсутня статистика про рівень смертності, захворюваності та порширюваності на окупованих територіях. Тому, на жаль, на сьогодні ми не знаємо тих тенденцій, які існують в Україні стосовно смертності, захворюваності й поширюваності цукрового діабету», - наголосила виконавчий директор Українського громадського об'єднання сприяння хворим на цукровий діабет «Українська діабетична федерація» заслужений лікар України Наталія Кожан.

Вона також звернула увагу на те, що до 2017-го впродовж 10 років ці показники були практично на одному рівні, хоча в усьому світі смертність від цукрового діабету зростає.

«Ми вважаємо, що в нас необ’єктивні статистичні дані, і дуже часто, коли діабет серед причин смерті поєднаний з іншими захворюваннями, наприклад з інсультом чи інфарктом, в причинах смерті буде відображено, що людина померла від інсульту чи інфаркту, а цукровий діабет не буде вказано в цій статистиці», - зазначила фахівець.

Водночас, за її словами, якщо немає достовірної статистики, то неможливо планувати фінансування заходів на підтримку людей з цукровим діабетом.

Своєю чергою керівник Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко підкреслила, що статистика смертей від хвороби допомагає оцінити якість медицини і спланувати заходи у боротьбі з недугою.

«Встановлення чисельності людей, які щороку помирають, і причин їхньої смерті є одним з найбільш важливих способів оцінити ефективність системи охорони здоров’я тієї чи іншої країни. Статистика причини смерті допомагає керівникам охорони здоров’я визначити спрямованість заходів громадської охорони здоров’я», - наголосила Очеретенко.

При цьому, на її думку, люди помирають від цукрового діабету через брак просвітницької роботи серед хворих на цю недугу.

Згідно зі статистикою ВООЗ, на сьогодні кожна десята людина в світі хворіє на цукровий діабет. Хвороба має тенденцію до поширення: у 2000 році вона забрала життя менше 1 млн людей, а в 2016-му від цукрового діабету у світі померло вже 1,6 млн людей.

Щороку 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-