Рішення для молодіжної зайнятості: вплив громадянського суспільства в Україні, Грузії та Молдові

Рішення для молодіжної зайнятості: вплив громадянського суспільства в Україні, Грузії та Молдові

Укрінформ
30 жовтня, 11:00 - пресконференція на тему: «Рішення для молодіжної зайнятості: вплив громадянського суспільства в Україні, Грузії та Молдові»

Організатори: ГО "Молодіжна альтернатива" та Фундація "Відкрите суспільство".

Учасники: Вікторія Роса - асоційований аналітик Асоціації зовнішньої політики Молдови; Гогіта Гведашвілі - директор програм ЄС Центру стратегії та розвитку Грузії; Денис Черніков - експерт з європейської інтеграції, співавтор дослідження; Людмила Кудіна - голова ГО «Молодіжна альтернатива».

Питання до обговорення:

Чому кожен п’ятий випускник вишу прагне виїхати з України?

Чому молодь є найбільш вразливою категорією на ринку праці?

Довідково. Проєкт отримав підтримку через систему ре-грантингу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Метою проєкту є підвищення ролі організацій громадянського суспільства у формуванні та реалізації молодіжної політики зайнятості, одночасно докладаючи зусиль для забезпечення, щоб така політика базувалась на найкращих практиках сприяння зайнятості молоді, що застосовуються в Україні, Молдові та Грузії.

З цією метою між трьома згаданими країнами було розпочато взаємний діалог щодо взаємного вивчення політик та інституцій. Метою цього діалогу стало накопичення політичних ідей, які можуть бути використані національними урядами для складання або внесення змін до конкретних планів дій / дорожніх карт, спрямованих на сприяння зайнятості молоді.

Додаткова інформація за тел.: +380966179097 (Вайбер, Телеграм).

Текст дослідження на російській мові: https://osf.org.ua/data/blog_dwnl/Youth_Employment_Solutions_Russian_20-10-2020_(red).pdf

Текст дослідження на англійській мові: https://osf.org.ua/data/blog_dwnl/Youth_Employment_Solutions_English_19-10-2020_(red).pdf

Ukraine: Youth Alternative NGO,

Lyudmyla Kudina, the Head of the organization

youth.alternative.ua@gmail.com, http://www.ya.org.ua

Moldova: Foreign Policy Association of Moldova,

Victoria Rosa, Analyst Associated

victoria.bucataru@gmail.com, http://www.ape.md

Georgia: Georgian Center for Strategy and Development,  

Gogita Gvedashvili, EU Programmes Director g.gvedashvili@yahoo.com, www.gcsd.org.ge

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com 

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Youth Employment Solutions: The Impact by Civil Society in Ukraine, Moldova, Georgia

Press-conference “Youth Employment Solutions: The Impact by Civil Society in Ukraine, Moldova, Georgia” will be held on October 30, 2020 at 11 a.m. (Hall # 1)

Organizers: NGO “Youth Alternative”, NGO “Open Society Foundation”

Speakers:

Mrs Victoria Rosa,  Analyst AssociatedForeign Policy Association of Moldova

Mr Gogita Gvedashvili, EU Programmes Director, Georgian Center for Strategy and Development

Denys Chernikov, expert on the European integration issues, co-author of the research

Lyudmyla Kudina, Head of NGO “Youth Alternative” (Ukraine)

Issues for discussion:

Why does every 5th university graduate want to leave Ukraine?

Why is youth the most vulnerable group in the labour market?

Policy Paper in Russian: https://osf.org.ua/data/blog_dwnl/Youth_Employment_Solutions_Russian_20-10-2020_(red).pdf

Policy Paper in English: https://osf.org.ua/data/blog_dwnl/Youth_Employment_Solutions_English_19-10-2020_(red).pdf

For the additional information call +380966179097 (Viber, Telegram).

Journalists’ accreditation: anna@ukrinform.com 

Due to quarantine measures, the number of places in the hall is limited.

The event will be broadcast on the website and YouTube channel of Ukrinform https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

* * *

Research “Youth Employment Solutions: The Impact by Civil Society in Ukraine, Moldova, Georgia” was supported by the Eastern Partnership Civil Society Forum

The project benefits from the support through the EaP CSF Re-granting Scheme. The aim of the project is to [insert objectives here]”. The overall aim of the Project is to raise the role of CSOs in formulation and implementation of the youth employment policy, simultaneously taking efforts to ensure that such policy is based on best practices in promotion of youth employment implemented in Ukraine, Moldova and Georgia.

For this purpose, a mutual peer learning dialogue on policies and institutions will be launched between three mentioned countries. The purpose of this dialogue will be to accumulate policy ideas, which can be used by the national governments to draft or amend specific action plans / road maps aimed at promotion of the youth employment. This makes the Project relevant to WG4 thematic priorities.

Ukraine: Youth Alternative NGO,

Lyudmyla Kudina, the Head of the organization

youth.alternative.ua@gmail.com, http://www.ya.org.ua

Moldova: Foreign Policy Association of Moldova,

Victoria Rosa, Analyst Associated

victoria.bucataru@gmail.com, http://www.ape.md/en

Georgia: Georgian Center for Strategy and Development,  

Gogita Gvedashvili, EU Programmes Director 

g.gvedashvili@yahoo.com, www.gcsd.org.ge

Підсумкові матеріали:

Експерти занепокоєні зростанням безробіття серед молоді через відсутність державної підтримки

В Україні, Грузії та Молдові спостерігається високий рівень безробіття серед молоді, що пов’язано з відсутністю системної державної політики зайнятості цієї категорії працездатних.

Про це йшлося на пресконференції в Укрінформі, де було представлене аналітичне дослідження «Рішення для молодіжної зайнятості: вплив громадянського суспільства в Україні, Грузії та Молдові».

«Маємо системну кризу у сфері молодіжної політики, яка поглиблюється: у 2017 році безробітних віком до 24 років було понад 15%, у 2018 р. – вже 17,9%, тоді як середній рівень безробіття для усіх вікових категорій вдвічі нижчий, за даними Держстату. У 2019 році серед тих, хто шукав роботу більше року, безробітних до 34 років налічувалось близько 40%. Як бачимо, молодь - найбільш вразлива категорія на ринку праці і без належної державної політики ця ситуація не може бути вирішена», - наголосила співавтор дослідження, голова громадської організації «Молодіжна альтернатива» Людмила Кудіна.

За її словами, в Україні є багато проблем, на які експерти вказували ще 2010 року: небажання підприємців брати на роботу молодь без досвіду, низькі зарплати для молодих фахівців, катастрофічний розрив між програмами навчання у вишах і потребами роботодавців.

В умовах пандемії питання працевлаштування молоді ще більше загострюється, економічна криза від COVID-19 звужує можливості, особливо для пошуку першого робочого місця, тому негативні тенденції можуть посилюватися, зазначила експерт.

«Відсутність в Україні системної молодіжної політики щодо зайнятості спонукає молодь до трудової міграції. За даними Центру східноєвропейських досліджень, у Польщі протягом останнього року різко зросла кількість мігрантів-українців до 25-річного віку — з 21% до 29,2%». Фактично держава своєю бездіяльністю створює умови для трудової міграції найбільш працездатної категорії громадян, що суперечить завданням державних інституцій і закладає системні ризики для економіки, соціальних програм, звужує потенціал та зменшує ресурси для розвитку», - наголосила Кудіна.

У дослідженні йдеться, що в Україні сферу зайнятості молоді розділено між трьома відомствами: Міністерством соціальної політики, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством молоді та спорту. Не вистачає координації зусиль, виокремлення питань зайнятості як окремої державної політики з відповідним фінансуванням програм підтримки безробітної молоді, прогнозуванням затребуваності спеціальностей на ринку праці як мінімум на п’ять років.

Це перше фундаментальне дослідження ринку молодіжної зайнятості у трьох країнах Східного партнерства. Воно проводилося впродовж восьми місяців і виявило, що здебільшого проблеми в цих країнах схожі – молоді спеціалісти є найвразливішою категорією на ринку праці, їм не вистачає державної підтримки, а рівень безробіття серед працівників до 25 років постійно зростає.

Як звернув увагу співавтор дослідження, експерт з євроінтеграції Денис Черніков, всі три країни обрали вектор європейської інтеграції, на сьогодні молодіжна політика зайнятості в Євросоюзі є одним із пріоритетів і покликана зберегти робочі місця, дати можливість здобути нові навички, пройти перекваліфікацію, знайти роботу вже у сфері нових технологій.

«На стимули для збереження робочих місць, розвитку нових видів діяльності в Європейському Союзі держави-члени та європейські фонди вже виділяють сотні мільярдів євро, що свідчить про чітку систему прогнозування знань та навичок, потрібних бізнесу, у публічному секторі, у соціальному підприємництві. Для розвитку цих навичок в ЄС існує достатньо можливостей­, наприклад, Молодіжна гарантія, яка щороку охоплює понад 3 млн молодих людей, котрі можуть пройти стажування, навчання, отримати фінансування стартапу», - зазначив Черніков.

Він констатував, що Україна не використовує підходи державної допомоги ЄС щодо фінансування програм сприяння зайнятості, професійному навчанню, хоча Угода про асоціацію з ЄС відкрила такі можливості.

Аналітичне дослідження «Рішення для молодіжної зайнятості: вплив громадянського суспільства в Україні, Грузії та Молдові» здійснили ГО «Молодіжна альтернатива» та ГО «Фундація «Відкрите суспільство». Проєкт отримав підтримку Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Його метою є підвищення ролі організацій громадянського суспільства у формуванні та реалізації молодіжної політики зайнятості, яка базувалася б на найкращих практиках сприяння зайнятості молоді в Україні, Молдові та Грузії. Між трьома країнами розпочато діалог про взаємне вивчення політик та інституцій, накопичення ідей, які можуть бути використані урядами цих країн для складання планів дій, спрямованих на сприяння зайнятості молоді.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-