Чи потрібен Україні великий Державний герб?

Чи потрібен Україні великий Державний герб?

Укрінформ
29 жовтня, 10:00 - експертна дискусія на тему: “Чи потрібен Україні великий Державний герб?”

Організатор: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Учасники: Антон Дробович - голова Українського інституту національної пам'яті, модератор; Галина Григоренко - голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти;  Василь Павлов - військовий історик, голова ГО “Центр мілітарної історії”; Павло Гай-Нижник - доктор історичних наук, заступник директора НДІУ МОН України; Олексій Руденко - заслужений художник України, доцент кафедри ВПІ НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»; Олександр Зінченко - історик, публіцист, редактор програм “UA: Суспільне мовлення” та співзасновник проєкту “Історична правда”.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Українці пропонують залишити малий Державний герб або визнати його великим – Дробович

Переважна більшість громадян, що взяли участь в обговоренні, яким має бути великий Державний герб України, або пропонують взагалі нічого не міняти, або визнати малий Державний герб великим.

Про це розповів під час експертної дискусії в Укрінформі голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

«Конкретно щодо великого Державного герба. Дуже часто приходили пропозиції не використовувати лева, бо він не має відношення до історії України; обов’язково використовувати козака, бо це історія; обов’язково використовувати елементи Петриківського розпису, Трипільської культури, а також скіфські символи; додати до герба такі символи, як сонце і булава. Але найбільше ми отримали звернень або нічого не міняти, або збільшити діючий герб на декілька міліметрів і визнати його великим гербом. Таких звернень від громадян було найбільше», - сказав Дробович.

Він додав, що як експерти, так і громадяни дуже часто зверталися з тривожними запитами щодо того, наскільки масово використовуватиметься великий Державний герб України в разі його прийняття.

«І найбільше це хвилює людей, тому що ніхто не хотів би замінювати паспорти і так далі. Багато дуже запитів щодо саме вузького, ексклюзивного використання великого Державного герба», - зауважив Дробович.

Він також зазначив, що було надіслано запити університетам та академічним інституціям, але отримали відповідь тільки від одного університету – це Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, який надіслав результати обговорення в своїй академічній спільноті.

«Вони - за герб. Вони пропонують у випадку прийняття великого Державного герба використовувати його ексклюзивно, тобто розміщувати на вході Офісу президента та на фасадах найбільш важливих державних споруд під час відзначення державних свят і урочистостей. Також наголошують на дотриманні правил геральдики, радять не використовувати релігійних символів, оскільки у нас церква відокремлена від держави. І як первинний варіант, що відповідає вимогам і нормам, пропонують взяти макет, що пропонувався на початку 2000-их: козак з мушкетом, лев і посередині - тризуб на щиті», - розповів голова УІНП.

Водночас він зауважив, що відгуки здебільшого сходяться на тому, що наш Герб-тризуб досконалий і доопрацювання не потребує.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня 2020 року стартував загальнонаціональний конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України. Паралельно з цим Міністерство культури та інформаційної політики оголосило про початок суспільного обговорення того, яким має бути ескіз великого Державного герба. Долучитися до обговорення було запрошено заклади вищої освіти, академічну та мистецьку спільноти, ЗМІ та всіх небайдужих громадян.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-