Презентація проєкту “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві”

Презентація проєкту “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві”

Укрінформ
20 жовтня, 12:30 - презентація проєкту “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві” 

Організатор: Міжнародний фонд Івана Франка.

Учасники: Володимир Бугров - член правління Фонду І. Франка, проректор КНУ ім. Т. Шевченка; Тамара Смовженко - член правління Фонду І. Франка, голова Львівського товариства у Києві; Ігор Курус - директор Міжнародного фонду Івана Франка; команда проєкту, освітяни та працівники музею; Яніна Алєєва - провідний фахівець з управління проєктами УКФ. 

Коротко. Проєкт “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві” реалізовує Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду.

Проєкт переміг у липні цього року в програмі УКФ «Створюємо інноваційний культурний продукт». Він має на меті в інтерактивній формі, з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, популяризувати постать Івана Франка та його родини як в Україні, так і за кордоном.

За задумом організаторів, проєкт матиме свою родзинку і стане не лише культурним столичним надбанням, але й цікавою локацією для відвідин.

Довідково. Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід в зал тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

У столиці презентували “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві”

Квартиру-музей родини Івана Франка у Києві тепер можна буде відвідати віртуально.

Презентація віртуального музею відбулася в Укрінформі 20 жовтня, повідомляє кореспондент агентства.

“Ми надзвичайно раді презентувати цей новий культурний продукт - віртуальний музей. Оскільки квартира-музей родини Івана Франка знаходиться в житловому приміщенні, відповідно, доступ до документів і матеріалів, які там зберігаються, є обмеженим. Дякуємо Українському культурному фонду, що ви профінансували саме цей проєкт, оскільки ці документи, ці матеріали, ці фотографії, ці малюнки, які знаходяться у квартирі-музеї Івана Франка, з сьогоднішнього дня є доступними для великої аудиторії. Я думаю, що саме цей проєкт дасть можливість зробити доступнішими експонати, які перебувають у меморіальній квартирі Івана Франка”, - зазначив директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

За його словами, цей пізнавальний проєкт націлений на старшокласників, студентів, дослідників української культури, історії тощо.

Окрім того, додав Курус, проєкт заснований на різноманітних дослідженнях, які сьогодні доступні.

Також він поінформував, що в рамках проєкту було оцифровано понад 2 тисячі аркушів документів - машинописів, фотографій, малюнків, підготовлено понад 60 унікальних текстів.

Матеріали перекладені англійською, німецькою та російською мовами.

“Віртуальний проєкт Іван Франко в Києві надзвичайно цікавий і спростовує ті стереотипи, що Франко це є виключно галицький письменник. Віртуальна експозиція ще раз доводить, що феномен Франка є загальноукраїнський. Іван Франко був дуже активним будівничим державності”, - сказала член правління Фонду Івана Франка, голова Львівського товариства у Києві Тамара Смовженко.

Відвідати “ Віртуальний музей Іван Франко в Києві” можна за посиланням https://frankovi.com.ua/pro-nas/.

Проєкт “Віртуальний музей “Іван Франко у Києві” реалізовує Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду.

Проєкт переміг у липні цього року в програмі Українського культурного фонду “Створюємо інноваційний культурний продукт”. Він має на меті в інтерактивній формі, з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, популяризувати постать Івана Франка та його родини як в Україні, так і за кордоном.

Як повідомлялося, квартиру-музей родини Івана Франка у Києві було відкрито в листопаді 2016 року за ініціативи онука Каменяра – Роланда Франка. Цей музейний заклад створено в будинку, куди в 1950 році радянська влада добровільно-примусово переселила родину Тараса Франка зі Львова.

Музей складається з п’яти залів, де містяться архівні документи, фотографії з сімейного архіву, частково відображено побут родини, предмети інтер’єру, листи, машинописи та малюнки. Також представлено експозицію, присвячену Іванові Франку, який перебував у Києві тричі (у 1885, 1886 і 1909 роках), та його дітям: Андрію, Петру, Тарасу та Анні, життя яких пов’язане з Києвом.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-