«МИ В ЕФІРІ»: презентація Культурно-мистецького проєкту

«МИ В ЕФІРІ»: презентація Культурно-мистецького проєкту

Укрінформ
10 серпня, 12:00 - пресконференція на тему: Презентація Культурно-мистецького проєкту «МИ В ЕФІРІ» 

Організатор: ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в рамках Програми «Інклюзивне мистецтво».

Учасники: Діна Ібрагімова - голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ», керівник проекту; Юлія Федів - виконавча директорка Українського культурного фонду;  Валентина УВАРОВА - старший референт Апарату Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю; Тетяна Антоненко - учасниця проєкту; Ліна Кущ - перший секретар Національної спілки журналістів України; Ірина Крезуб - співзасновниця БО «Благодійний фонд «З теплом у серці». Безпосередніми учасниками цієї події стануть діти-митці з інвалідністю та їх батьки.

Коротко. Під час пресконференції організатори проєкту спільно з дітьми-митцями з інвалідністю розкажуть, як створювався проєкт, про його цікавинки та одержані результати, зокрема буде презентовано трейлер проєкту та фрагменти створених телепрограм, а також буде продемонстровано сценарій телепрограми шрифтом Брайля, зроблений однією з учасниць проєкту.  

Довідково. Проєкт є першим у своєму роді у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва для дітей. Ексклюзивом проєкту є те, що в ролі телеведучих циклу дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом на жестову мову виступили 47 дітей-митців з інвалідністю різних вікових категорій від 6 до 17 років із різноманітних куточків нашої країни (Київ і Київська область, Луганська та Донецька області, Полтава, Одеса, Вінниця), зокрема діти-переселенці зі Сходу України.

У рамках реалізації проєкту було створено 3 повноцінні дитячі пізнавальні телепрограми народознавчого напряму, хронометражем 13-17 хвилин кожна. Великим доповненням доступності проєкту став його переклад жестовою мовою, здійснений також дітьми з інвалідністю. Цей проєкт є і дитячим, і для дітей, та інклюзивним одночасно.

Контактна особа: Станіслав Гнутов, координатор культурно-мистецького проекту «Ми в ефірі», член Національної спілки журналістів України тел.: 066-975-73-88, e-mail: tv.veselka@gmail.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Створений дітьми з інвалідністю проєкт “Ми в ефірі” покажуть на національному телебаченні

Пізнавальні телепрограми, створені дітьми з інвалідністю в межах проєкту “Ми в ефірі” та перекладені жестовою мовою, стануть доступними на телебаченні та в інтернеті.

Про це повідомила під час презентації проєкту в Укрінформі керівник проєкту - голова ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» Діна Ібрагімова.

“Ми в ефірі” - це сучасний інноваційний культурний проєкт у сфері інклюзивного аудіовізуального мистецтва. В межах проєкту створено три дитячі пізнавальні культурно-мистецькі телепрограми народознавчого характеру хронометражем 13-17 хвилин кожна. Ексклюзивом проєкту є те, що в ролі телеведучих виступили 47 дітей з інвалідністю від 6 до 17 років з різних куточків України, зокрема діти-переселенці зі сходу”, - сказала Ібрагімова.

Вона зазначила, що проєкт створений дитячим інтернет-телебаченням і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в межах програми «Інклюзивне мистецтво». Він є і дитячим, і для дітей, й інклюзивним одночасно. Переклад жестовою мовою зробила учасниця проєкту, вихованка Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Дарина Бойчук.

“Проєкт зміг донести, що діти з інвалідністю можуть бути повноправними творцями аудіовізуального культурного продукту. 21 серпня 2020 року він добігає кінця. Але вільний доступ до створених за проєктом телепрограм забезпечуватиметься засобами медійного простору. Вже сьогодні вони з’явилися в мережі інтернет на офіційному YouTube-каналі «Веселка TВ». Найближчим часом цикл програм транслюватиметься в ефірі національних і регіональних телеканалів”, - повідомила Ібрагімова, висловивши при цьому сподівання, що проєкт та створені за ним телепрограми стануть у пригоді як дітям з інвалідністю, так і широкому загалові.

Як зазначила виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів, у 2019 році УКФ запустив окрему програму “Інклюзивне мистецтво” і впродовж 2-х років отримав понад 200 заявок культурно-мистецьких проєктів. “Ми бачимо, наскільки зростає кількість і якість проєктів”, - підкреслила вона.

Директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Марина Бриль своєю чергою зазначила, що проєкт мотивує як дітей, так і батьків та викладачів.

“Цей проєкт дуже важливий і для дітей, і для батьків, бо він показав, що наші діти можуть більше”, - підкреслив один із батьків Олег Трачук.

Під час заходу відбулася презентація трейлера проєкту “Ми в ефірі”. Про створення телепрограм розповіли і самі діти, зокрема, Тетяна Антоненко, Діма Помошко, Яся Чеклова, Андрій Павлів, Юра Крезуб, Поліна Сапсай, Дарина Бойчук.  

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-