Українське кіно в Венеції 2020

Українське кіно в Венеції 2020

Укрінформ
6 серпня, 12:30 - пресконференція на тему: “Українське кіно в Венеції 2020” 

Організатор: Kristi Films спільно з Українським культурним фондом

Учасники: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Юлія Федів - виконавча директорка Українського культурного фонду; Наталка Ворожбит - режисерка і сценаристка стрічки “Погані дороги”; Юрій Мінзянов - генеральний продюсер кінокомпанії Kristi Films, член Української та Європейської кіноакадемій; Дмитро Мінзянов - продюсер кінокомпанії Kristi Films, член Української кіноакадемії; Владислава Рублевська – модератор.

Коротко. Пресконференція відбудеться з нагоди відбору фільму “Погані дороги” Наталки Ворожбит до конкурсної програми “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Учасники пресконференції повідомлять про ідею та процес створення стрічки, її подальшу фестивальну та прокатну долю, а також роль держави в розвитку авторського кіно. Крім цього, під час заходу буде можливість вперше подивитися трейлер фільму.

Минулого року продакшн і постпродакшн стрічки було здійснено за підтримки Українського культурного фонду.

Акредитація представників ЗМІ за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGwNKsK86f39GXNG6-Cp-_YwHUxP-Bx7PnA_ReYy2KqDI_Rg/viewform?usp=sf_link

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Додаткова інформація за тел.: +38(063) 44 55 99 0, Інна.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Участь у Венеційському кінофестивалі вже двох фільмів про Донбас свідчить про сприйняття подій в Україні на більш високому рівні - Ткаченко

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко побажав успіху творцям фільму “Погані дороги”, відібраного до конкурсної програми “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Про це він сказав на пресконференції на тему: “Українське кіно в Венеції 2020”, організованій Kristi Films спільно з Українським культурним фондом в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Венеційський фестиваль, який один із небагатьох відкритий цього року, бере цей фільм (“Погані дороги” - ред.) у конкурсну програму. Я вірю у зірки. В цьому випадку точно! Бажаю вам успіху", - сказав Ткаченко.

Він нагадав, що у 2019 році фільм режисера Валентина Васяновича “Атлантида" про Донбас здобув перемогу в офіційній конкурсній програмі “Горизонти” Венеційського кінофестивалю. "Практично та сама тема, пов'язана з Донбасом. Це виносить рівень сприйняття того, що відбувається в Україні, на вищий щабель. Я радий, що УКФ (Український культурний фонд - ред.) долучився до цього проєкту, і сподіваюся, що у вас все буде добре”, - сказав міністр.

“Погані дороги” - це екранізація однойменної п'єси Наталії Ворожбит. Фільм складатиметься з п'яти реальних історій мешканців Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії розмежування. Усі п'ять новел об'єднані темою доріг.

Зйомки картини розпочалися у вересні 2019 року. Фільм вироблено за підтримки Українського культурного фонду, який виділив 11 млн грн.

Венеційський кінофестиваль має відбутися з 2 по 12 вересня 2020 року. Конкурсна програма “Тиждень критики” — це незалежна паралельна програма фестивалю, яка проводиться Національною спілкою італійських кінокритиків (SNCCI) у Венеції вже 35-ий раз.

Ткаченко закликав представників культурних та креативних індустрій подати заявки на програму УКФ

Представники культурних та креативних індустрій, які постраждали від коронавірусу, можуть подати заявки на програму Українського культурного фонду (УКФ) “Культура в часи кризи: інституційна підтримка”, розроблену для сприяння стабільному розвитку цих індустрій в часи пандемії та підвищенню конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу культурної галузі.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав на пресконференції на тему: “Українське кіно в Венеції 2020”, організованій у четвер Kristi Films спільно з Українським культурним фондом в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

“В УКФ відкрилася подача заявок для інституційної підтримки. Всі, хто в сфері культури та креативних індустрій постраждав через коронавірус, — зараз саме час подаватися на ці гранти”, - сказав Ткаченко.

За його словами, така програма є дуже важливою у нинішні складні часи, тим більше, що втілюється у життя вона вперше.

Як повідомляв Укрінформ Український культурний фонд 30 липня 2020 року розпочав прийом аплікаційних заявок на конкурсну програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Цілі програми: підтримка організаційної спроможності культурних інституцій всіх форм власності, що зазнали впливу внаслідок дії карантинних обмежень; сприяння збільшенню робочих місць в креативних індустріях та убезпечення скорочення працівників; стабілізація роботи суб'єктів культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму через компенсацію збитків у зв’язку із дією карантинних обмежень; підтримка кіноіндустрії в часи пандемії.

Бюджет програми - 540 млн грн.

Міністр культури та інформаційної політики заявив, що оголошення переможців у програмі відбудеться наприкінці вересня.

Фільмом «Погані дороги» вже зацікавилась дистриб’юторська компанія зі США - продюсер

Стрічка «Погані дороги» Наталії Ворожбит, створена Kristi Films за підтримки УКФ, відкриє конкурсну програму “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі генеральний продюсер кінокомпанії Kristi Films і продюсер фільму Юрій Мінзянов, передає кореспондент агентства.

“Конкурсна програма “Тиждень критики” відкривається саме нашим фільмом. Нам сказали, що на відкриття обираються найкращі картини, тож ми стоїмо перед викликом, оскільки Венеційський фестиваль — один з трьох найголовніших, куди мріють потрапити всі кінематографісти: це Берлін, Канни і Венеція”, - сказав Мінзянов.

Він уточнив, що загалом у програму “Тиждень критики” потрапило 9 кінокартин і, крім української, всі вийшли у міжнародній копродукції.

“Велику допомогу нам надав наш британський сейлз-агент — компанія “Reason8”, яка займається ще одним українським фільмом - “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча, який вже продали на HBO. І у нас теж великі перспективи, зокрема це участь у великих фестивалях. Є вже конкретна домовленість і контракт на стадії підписання з іспанським дистриб’ютором, який купує нашу картину на кінотеатральний показ”, - зазначив Мінзянов.

Він додав, що великий інтерес до картини і з боку інших іноземних дистриб’юторів та іноземної преси.

“Я думаю, що після показу в Венеції буде багато угод. Зокрема, нами зацікавилась одна потужна дистриб’юторська компанія зі США. Вони чекають на показ фільму”, - сказав генпродюсер Kristi Films.

На пресконференції також презентували міжнародний трейлер фільму.

“Погані дороги” - це екранізація однойменної п'єси Наталії Ворожбит. Фільм складається з кількох реальних історій мешканців Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії розмежування. Усі новели об'єднані темою доріг.

Зйомки картини розпочалися у вересні 2019 року. Фільм вироблено за підтримки Українського культурного фонду, який виділив 11 млн грн.

Венеційський кінофестиваль має відбутися з 2 по 12 вересня 2020 року. Конкурсна програма “Тиждень критики” — це незалежна паралельна програма фестивалю, яка проводиться Національною спілкою італійських кінокритиків (SNCCI).

Прем’єра фільму Наталії Ворожбит «Погані дороги» відбудеться в Україні у жовтні

Режисерський дебют відомої сценаристки та драматурга Наталії Ворожбит - фільм «Погані дороги», створений Kristi Films за підтримки Українського культурного фонду (УКФ), вперше покажуть в Україні цієї осені, у кінопрокат він вийде навесні 2021-го.

Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі, присвяченій участі фільму в конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю, що відбудеться у вересні, генеральний продюсер Kristi Films Юрій Мінзянов.

“Вперше в Україні “Погані дороги” покажуть наприкінці жовтня. Прем’єра фільму відбудеться на великій кінематографічній події в Києві”, - сказав Мінзянов, додавши, що точну дату буде оголошено на пресконференції наприкінці серпня - на початку вересня.

Щодо українського прокату він уточнив, що ще не підписано контракт з кінодистриб’ютором “Артхаус Трафік”.

“Компанія запропонувала нам лютий-березень наступного року. Але будемо виходити з епідеміологічної ситуації”, - зазначив Мінзянов.

Під час пресконференції йшлося також про процес створення стрічки та підтримку держави в розвитку авторського кіно.

Як розповіла Ворожбит, у 2015 році на замовлення лондонського театру Royal Court вона створила п’єсу “Погані дороги” за матеріалами, які зібрала в зоні АТО під час роботи над сценарієм фільму “Кіборги” і які не увійшли у стрічку. Наприкінці 2017 року відбулася прем’єра вистави за п'єсою в Лондоні, а потім п’єса була поставлена у Києві, в театрі на Лівому березі.

“В тому ж 2017 році Юрій Мінзянов запропонував мені дебютувати з цим сценарієм як режисеру... Ми не пройшли пітчинг у Держкіно, але через кілька років подались на фінансування в Український культурний фонд, і він у нас повірив”, - сказала Ворожбит.

За її словами, у стрічку увійшли не шість новел, як у п’єсі, а п’ять, і це різні історії, “поєднані поганими дорогами в буквальному і переносному сенсі, а саме дорогами війни, привійськових територій, історії стосунків між людьми військовими і цивільними”.

“Мене вразило, як сильно загострюються почуття, як дегуманізується суспільство. З іншого боку, відбуваються героїзація і дуже багато речей, які на перший погляд здаються несумісними — любов і ненависть, і все водночас. Я сподіваюсь, у нас щось вийшло”, - зазначила режисерка.

Своєю чергою Мінзянов додав, що після невдалої спроби пройти пітчинг Держкіно вони продовжували працювати над проєктом і весь цей час тривав кастинг.

“Для нас дуже важливо було точно знайти акторів на ролі, і це була непроста задача, тому що нам хотілося, щоб це були типажні актори, але при цьому ще й талановиті. Тому 1,5 року тривав кастинг”, - зазначив Мінзянов, водночас подякувавши УКФ, який підтримав створення картини.

Як зазначалося, фінансова підтримка фільму з боку УКФ становить 11,5 млн грн.

“Ми підтримали у 2018 році виставу “Погані дороги”, а у 2019-му - вже кіно. Це показує сталість підтримки з боку держави. Це ідея, яка на те заслуговує. Держава зацікавлена інвестувати в якісний культурний контент”, - підкреслила виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.

Як повідомляв Укрінформ, стрічка "Погані дороги" візьме участь у конкурсній програмі “Тиждень критики” (Settimana Internazionale della Critica) 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, що відбудеться з 2 по 12 вересня. Цьогоріч до програми увійшли дев’ять дебютних фільмів, відібраних з великої кількості картин, створених режисерами з різних куточків світу.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-