Презентація міжнародного інтерактивного арт-проєкту «Целан. Лист з Києва. 2020»

Презентація міжнародного інтерактивного арт-проєкту «Целан. Лист з Києва. 2020»

Укрінформ
30 червня, 12:30 - презентація міжнародного інтерактивного арт-проєкту «Целан. Лист з Києва. 2020».

Організатор: БО «Благодійний фонд «Добре серце Київ».

Учасники: Яків Дов Блайх - головний рабин Києва та України; Геннадій Гутгарц – художник, арт-директор проєкту; Максим Поляков - громадський діяч; Петро Рихло - перекладач, професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича; Марк Бєлорусець - перекладач; Сергій Булгаков - генеральний директор компанії «АРЦ»; Роман Давидов - програмний директор «Країна ФМ»; Олександр Лесик - співзасновник компанії Prodintelligence, Генерального VR партнеру проєкту; Андрій Сидоренко - інженер.

Коротко. Спікери всебічно презентують проєкт інтерактивного арт-проєкту «Целан. Лист з Києва. 2020». Його мета - увіковічення пам'яті жертв Голокосту через колективну творчість великої кількості громадян різних країн, в першу чергу молоді; протистояння тенденції ревізіонізму Голокосту; розширення уваги міжнародної спільноти до культурної спадщини України та її духовного багатства, яке здатне підтримувати людство в умовах війни, пандемії та глобальної економічної кризи.

Проєкт «Целан. Лист з Києва. 2020» стартує 1 липня 2020 року: https://celankyiv.com/ . Оскільки, Пауль Целан опинився у Києві влітку 1944 року після зайняття Чернівців Радянською Армією. Його лист з Києва до Еріха Айнгорна датований першим липня 1944 року. В листі йдеться про трагічні події в Чернівцях, на батьківщині поета, під час Другої світової війни, про загибель батьків та близьких в німецьких концтаборах.

 Найвідоміший твір Целана «Фуга смері» лунав в Бундестазі в 50-ту річницю «Кришталевої ночі».

Представників ЗМІ запрошуємо до перегляду заходу в режимі онлайн. 

Запитання до спікерів приймаються до  11:00 30 червня на електронну адресу: celan.kyiv.2020@gmail.com .

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених законодавством. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

У Києві презентували інтерактивний арт-проєкт, присвячений поету Паулю Целану

У Києві презентували міжнародний інтерактивний арт-проєкт «Целан. Лист з Києва. 2020», присвячений одному з найбільш значущих німецькомовних поетів сучасності єврейського походження, вихідцю з України Паулю Целану.

Презентацію провів в Укрінформі БО «Благодійний фонд «Добре серце Київ».

«Проєкт побудовано на творчості великого європейського поета Пауля Целана, який народився сто років тому у Чернівцях, визнаний у всьому світі як один з найпотужніших поетів ХХ сторіччя і практично невідомий в Україні», - сказав художник, арт-директор проєкту Геннадій Гутгарц.

1 липня 2020 року в історичному центрі Києва, на оглядовому майданчику біля Замку Річарда, Андріївський узвіз, 15, заплановано відкриття художньої інсталяції. Вона складатиметься з абстрактних скульптур Геннадія Гутгарца і візуального представлення 18 віршів Целана в оригіналі та перекладах українською та російською мовами Василя Стуса, Сергія Жадана, Петра Рихла і Марка Белорусця.

«Проєкт «Целан. Лист з Києва. 2020» стартує 1 липня 2020 року. Оскільки Пауль Целан опинився у Києві влітку 1944 року після зайняття Чернівців Радянською Армією, його лист з Києва до Еріха Айнгорна датований 1 липня 1944 року. В листі йдеться про трагічні події в Чернівцях, на батьківщині поета, під час Другої світової війни, про загибель батьків та близьких в німецьких концтаборах», - йдеться у презентації проєкту.

Його автори ставлять за мету: популяризувати й розкрити феномен творчості Пауля Целана через трагічні події його життя в часи Другої світової війни; увічнити пам'ять жертв Голокосту через колективну творчість великої кількості громадян різних країн; протистояти тенденції ревізіонізму Голокосту; розширити увагу міжнародної спільноти до культурної спадщини України та її духовного багатства, яке здатне підтримувати людство в умовах війни, пандемії та глобальної економічної кризи.

«Про поета Пауля Целана вперше почув від митця Геннадія Гутгарца, з яким ми реалізовуємо ще один культурний проєкт, але в Умані. По-перше, дивує, що Целан відомий і шанований поет в Європі, але недостатньо впізнаваний на рідній землі. Його твори всебічно передають трагедію людини під час Другої світової війни та Голокосту. По-друге, Україна – багатонаціональна держава, яка об’єднує різні етнічні групи, які по-своєму різні, але разом формують нашу унікальну національну ідентичність. Я вважаю, що держава не матиме майбутнього, якщо забуватиме про багатство власної культури. Позаяк, сьогодні  виникає гостра потреба   звернути увагу міжнародної спільноти та наших співгромадян до духовного багатства нашої культури», - зауважив громадський діяч Микола Поляков. 

«Україні треба пишатися своїми героями. Це нам дуже важливо сьогодні. Є безліч таких людей, які народилися й жили в Україні, а потім дали свої багатства всьому світові. Я знаю дуже багато прикладів людей з єврейської культури, праведників, які тут народилися і починали тут, і створювали тут бурхливе єврейське життя. І Україна – це частина єврейської культури», - наголосив головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх.

Автори проєкту зазначають, що значення творчості Пауля Целана ставить його в один ряд з Гельдерліном і Рільке, як одного з найбільш значущих німецькомовних поетів в новітній історії. Кількість критичних і дослідницьких праць про Целана нараховує більш ніж 6 тис. робіт.

 Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-