Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна. Презентація книги

Укрінформ

22 жовтня о 12:00 відбудеться презентація книги «Ре-візія історії: російська історична пропаганда та Україна» (Зала 1).

Організатор: ГО «Інтерньюз-Україна».

Учасники: Андрій Кулаков - програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна»; Володимир Єрмоленко - головний редактор онлайн-платформи UkraineWorld; Оксана Ілюк - експертка аналітичного відділу ГО «Інтерньюз-Україна»; Ярослав Грицак - український науковець, історик та публічний інтелектуал, професор Українського Католицького Університету; Кирило Галушко - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ, координатор громадського проєкту «Likбез. Історичний фронт».

Коротко. Книга містить аналіз ключових наративів російської історичної пропаганди щодо України та відповідь українських істориків на ці наративи. Автори дослідили головні наративи російської історичної пропаганди, поширені в російському та українському сегментах інтернету. Для цього аналітики компанії Singularex та ГО «Інтерньюз-Україна» використали аналіз великих даних: відібрали понад 850 тисяч постів з «ВК» та 16 тисяч постів із Фейсбуку (період: з 1 січня 2016 до 1 квітня 2019 включно). З них «цільовими» (вони містять ключові слова, які  цікавили аналітиків) виявилися 248 тисяч постів у «ВК» та 2,5 тисяч постів у Фейсбуку.

Дослідження допомагає відповісти на такі питання:

  -   Що говорить російська історична пропаганда про Україну.

  -   Як Росія «виправдовує» свої дії історичним минулим.

  -   Які «альтернативні» історичні реальності популярні у Рунеті.

  -   Як користувачі VK пояснюють, що «Україна – проєкт Заходу».

  -   «Чий Крим» і чи завжди Донбас був російським.

Довідково. Цей захід був підготовлений ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Реєстрація учасників за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2VJVzGrRzpeDdVIc_fyuZ0zEwniTdzWq3i_mOuN8bw8N2ew/viewform

Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/719923148482287/

Додаткова інформація за тел..: 063 631 96 95, e-mail: nushchapivska@internews.ua (Надія Ущапівська).

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактний телефон Прес-центру: (044)  299-03-32

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-