Війна і діти: захист прав дітей, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні

Війна і діти: захист прав дітей, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні

Укрінформ
1 жовтня, 13:30 - Презентація дослідницького звіту «Діти, яких торкнувся збройний конфлікт  в Україні»

Організатори: Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України; БО БФ  «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Учасники:  Стівен Лойст - радник з гуманітарних питань, Посольство Великої Британії в Україні; Сергій Мокренюк - представник Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України; Володимир Вовк – заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Ірина Лоюк - юристка, експертка з адвокації, авторка дослідницького звіту «Діти, яких торкнувся збройний конфлікт в Україні»; Валерія Вершиніна – менеджерка програми «Радник», БО БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».

Коротко. Учасники заходу презентують дослідницький звіт «Діти, яких торкнувся збройний конфлікт  в Україні», а також обговорять   пропозиції щодо розвитку системи державного захисту таких дітей.

Звіт підготовлений командою БО БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за авторством юристки та експертки з адвокації Ірини Лоюк.

Довідково. Захід відбудеться в рамках проєкту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту», який реалізується Stabilization Support Services за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Детальна інформація за тел.: +38 (093) 357 8999, e-mail: omason@radnyk.org (Олена Масон, медіакоординаторка БО БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»).

Підсумкові матеріали:

Статус постраждалих унаслідок воєнних дій отримали понад 33 тисячі дітей

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, на сьогодні мають понад 33 тисячі дітей.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк.

“На сьогодні такий статус мають 33 тисячі 175 дітей, з них 87 — унаслідок поранення, контузії, каліцтва і одна дитина - внаслідок фізичного і сексуального насилля. Всі інші діти — внаслідок психологічного насилля. Не надали такий статут і офіційно відмовили 340 дітям”, - поінформував він.

За словами спікера, отримання такого статусу дає перспективу для держави розпочати серйозну, обґрунтовану фінансову роботу з надання гарантій і пільг таким дітям.

“Наразі відповідно до наших досліджень, ми бачимо, що певні можливості у таких дітей є через причину, завдяки якій вони потрапили в такий статус, а причиною може бути внутрішнє переміщення, загибель батьків, або проживання в так званій сірій зоні. Тому наразі на часі комплексний закон про підтримку таких дітей”, - зауважив Вовк.

Водночас, він підкреслив, що сьогодні такий статус може надавати ОТГ (об'єднана територіальна громада).

“Зокрема, з цих 33 тисяч дітей, які вже отримали статус, понад 7 тисяч отримують, за даними місцевих органів виконавчої влади, соціальні послуги. Сьогодні ми вже маємо з 900 ОТГ в Україні майже 200 служб у справах дітей. Тобто майже у кожній 5-ій ОТГ вони діють”, - повідомив заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики.

Як відомо, для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, передбачено спеціальний статус. Отримання такого статусу сприятиме формуванню державної політики у сфері захисту дітей. Цей статус надається довічно, тому певні пільги можуть бути надані у майбутньому.  

Звіт:

http://radnyk.org/wp-content/uploads/2019/10/Doslidnyczkyj-zvit-Dity-yakyh-torknuvsya-zbrojnyj-konflikt-v-Ukrayini-.pdf?fbclid=IwAR0vDdYgCF0PosVjrEBDlBHc0fdAadNKh8lovmSIFNjTu6iWDQbACYZxszE

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-