Міжнародний день вшанування жертв насильства за релігійною ознакою:  права людини  у релігійній сфері

Міжнародний день вшанування жертв насильства за релігійною ознакою: права людини у релігійній сфері

Укрінформ
22 серпня, 11:00 - Міжнародний день вшанування жертв насильства за релігійною ознакою  

Організатор: Міністерство культури України.

Учасники: Андрій Юраш - директор Департаменту у справах національностей і релігій Міністерства культури України; Іван Папаяні - к.філос.н., доцент, начальник відділу  моніторингу діяльності та реєстрації статусів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України; Марія Захарченко - координатор пресслужби HWPL; Людмила Филипович – член ВРРО, віцепрезидент  ГО «УАР»; Ігор Козловський - член ВРРО, голова обласного осередку УАР; Олександр Гайдар – виконавчий директор Релігійного об’єднання громад прогресивного іудаїзму України; Саїд Ісмагілов – муфтій ДУМУ «УММА»; Віктор Єленський – народний депутат України 8-го скликання; єпископ Сергій Вутянов - АПЦвУ;  митрополит Стефан (Негребецький) – АПЦвУ.

Коротко. Мета заходу - актуалізувати питання прав людини у релігійній сфері, озвучити факти переслідувань за віросповідною ознакою, ознайомити із позитивним українським та міжнародним досвідом у справі встановлення миру і толерантності між релігійними інституціями, окреслити можливі заходи, що сприятимуть зростанню міжрелігійного порозуміння в Україні.

Довідково. Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголошує 22 серпня – Міжнародним днем вшанування жертв насильства за релігійною ознакою. 

Підсумкові матеріали:

Світ уперше відзначає День вшанування жертв насильства за релігійною ознакою

Цього року 22 серпня світ уперше відзначає Міжнародний день вшанування жертв насильства за релігійною ознакою, і для українців це дуже важлива ініціатива.

На цьому наголосила член Всеукраїнської Ради релігійних об’єднань, віцепрезидент ГО “Українська асоціація релігієзнавців”, завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович під час круглого столу в Укрінформі.

“Україна дуже чутлива до насильства в різних формах. Саме ця емпатія постійно виводить українців на захист різноманітних прав. І саме тому виникла ініціатива запровадити в Україні День релігійної свободи і свободи віросповідання. Але вийшло так, що ООН випередила нашу ініціативу і з 22 серпня, тобто відсьогодні, щороку світова громадськість буде вшановувати пам’ять тих, хто потерпів від насильства за свої релігійні переконання”, - сказала Филипович.

Водночас, член Всеукраїнської ради релігійних об’єднань, голова обласного осередку ГО “Українська асоціація релігієзнавців” Ігор Козловський додав, що переслідування за релігійною ознакою є величезною проблемою у світі. І коли вона виходить на державний рівень, це стає міжнародним злочином, від якого потерпають представники практично всіх релігійних конфесій.

“Україна перебуває у стані війни, коли окупована частина нашої території — Крим і частина Донбасу. І саме на цих територіях ми фіксуємо постійні утиски за релігійною ознакою. Починаючи з 2014 року на території Донеччини і Луганщини почали зростати утиски - людей убивали, заарештовували, тримали у місцях незаконного утримання. Відбувалося вилучення майна, закриття молитовних будинків, заборона діяльності релігійних організацій, як, наприклад, Свідків Єгови”, - зазначив науковець.

Він додав, що на цих територіях введені "законодавчі норми", які не мають чинності з погляду українського законодавства і які спрямовані на те, щоб або заборонити діяльність тих чи інших релігійних спільнот, або поставити їх у рамки, в яких вони не спроможні проводити свою діяльність, навіть гуманітарну, доброчинну. Тож переважна більшість активних релігійних діячів змушена була залишити регіон.

“Ми отримуємо постійну інформацію, і вона тривожна. Ми не можемо не хвилюватися про подальшу долю наших громадян, які живуть на цих територіях і сповідують ту чи іншу віру. І це проблема не тільки України, це проблема міжнародна. Ми повинні постійно нагадувати про це і робити все можливе, щоб об’єднати міжнародну спільноту, українську громадськість з тим, щоб піднімати голос на захист цих людей”, - закликав Козловський.

Як відомо, Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що проголошує 22 серпня Міжнародним днем вшанування жертв насильства за релігійною ознакою.

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-