Напрямки забезпечення простежуваності продукції свинарства та впровадження систем гарантування її безпечності

Напрямки забезпечення простежуваності продукції свинарства та впровадження систем гарантування її безпечності

Укрінформ
16 травня 11:00 - Простежуваність та впровадження систем гарантування безпечності свинини та продуктів із неї в умовах  африканської чуми свиней

Організатор: Асоціація «Свинарі України».

Учасники: Дмитро Приходько - старший економіст інвестиційного департаменту Продовольчої сільськогосподарської організації ООН, керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР; Наталія Щирова - керівник експертної групи з питань безпечності харчових продуктів, Мінагрополітики; Борис Кобаль - директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини; Дмитро Мороз - керівник групи у сфері ветеринарної медицини здоров'я та благополуччя тварин, Мінагрополітики; Оксана Юрченко - президент Асоціації «Свинарі України».

Теми до обговорення:

Спільні дії виробничого сектору та компетентного органу у протидії африканській чуми свиней (АЧС).

Впровадження механізму компартменталізації.

Забезпечення простежуваності продукції як основна передумова її безпечності.

Впровадження галузевих систем гарантування безпечності та якості продукції свинарства.

Коротко. Під час прес-конференції відбудеться підписання Договору про співпрацю між Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та Асоціацією «Свинарі України».

Контактна особа: Кулькова Ольга (тел.: 098 444 30 81; 066 656 67 87, e-mail: press@asu-ua.org).

Підсумкові матеріали:

В Україні простежується тенденція до скорочення випадків зараження АЧС - експерт

В Україні з початку року зафіксовано 21 випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС). Якщо порівняти з 88-ма випадками минулоріч, то заходи щодо усунення цієї проблеми є дієвими і правильними.

Про це в ході прес-конференції в Укрінформі на тему: "Простежуваність та впровадження систем гарантування безпечності свинини та продуктів із неї в умовах африканської чуми свиней" сказав директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, повідомляє кореспондент агентства.

"Стосовно африканської чуми свиней, то на сьогодні це дійсно проблема та велика робота, але ті показники, які ми на сьогодні маємо, дають нам надію сказати, що заходи, які проводяться в Україні (з метою усунення цієї проблеми - ред.) є правильними. На сьогодні ми маємо, порівняно з 2017-2018 роками, наступну статистику. На даний момент у нас 21 випадок захворювання, в 2017 році було 87 випадків, а у 2018 році - 88 впадків. Це і дика фауна, і домогосподарства. Але африканська чума свиней на сьогодні перекочовує і в дику фауну, і основним джерелом збудника - є дикі кабани", - сказав Кобаль.

Він зазначив, що наразі всі сили направлені на попередження, недопущення та профілактику цього захворювання.

Як відомо, починаючи з 2012 року, особисті селянські господарства та спеціалізовані фермерські підприємства країни отримали збитків на загальну суму близько 160 млн грн внаслідок захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).

Африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-