Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи

Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи

Укрінформ
19 березня 14:00 - Скринінг слуху в Україні: реалії та перспективи

Організатр: ГО «Правозахисне об'єднання «Світанок».

Учасники: Павло Ждан – завідувач відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України; Максим Терьошин - юрист ГО «Правозахисне об'єднання «Світанок»; Борис Миронюк - кандидат медичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут отоларингології ім проф. О. С. Коломійченка»; Любов Слєпова - головний лікар ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», заслужений лікар України; Олександр Радченко - генеральний директор Центру слухової реабілітації «Аврора»;  Анжела Купліванчук  - начальник відділу фінансів реформи охорони здоров'я Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України;  Сергій Гуйван - в.о. головного лікаря Київського міського медичного центру проблем слуху та мовлення «Суваг»; Юлія Дєєва - член групи експертів МОЗ України, завідувач кафедри отоларингології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;  Петер Ботчер -  фахівець з запровадження скринінгу, проект-менеджер; Дар'я Герасимчук - виконавчий директор ГО «Відчуй».

Коротко. Учасники «круглого столу» обговорять стан перевірки слуху новонароджених та інших категорій населення України, розкажуть про досвід фахівців з Німеччини та Києва у запровадженні скринінгу слуху. Також вони представлять план впровадження заходів з попередження втрати слуху та створення передумов з реалізації скринінгу в Україні. 

Підсумкові матеріали:

Україна потребує впровадження програми щодо скринінгу слуху

В Україні необхідно впровадити програму скринінгу слуху, зокрема, у пологових будинках та перинатальних центрах.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив юрист ГО “Правозахисне об'єднання “Світанок” Максим Терьошин.

“За статистикою, на кожну тисячу новонароджених в Україні 2-3 дитини народжуються з тяжкою втратою слуху. Якщо батьки не знають про цю проблему, реабілітація цих дітей, компенсація втрат їхнього слуху зводиться до нуля. Пізнє виявлення проблем зі слухом у дітей призводить до проблем з мовленням”, - сказав Терьошин.

Він наголосив, що питання щодо проблем слуху потребує нагальної уваги спільноти та загалом держави.

“За даними ВООЗ, кількість людей, які мають проблеми зі слухом, зростає кожного року. Міжнародні експерти прогнозують, що до 2050 року у світі 900 млн осіб матимуть проблеми зі слухом”, - сказав Терьошин.

За його словами, в Україні у 2018 році за участю Інституту отоларингології було розроблено 5-річну програму “Слух”.

“Було б добре, щоб перший етап цієї програми впровадили вже у 2020 році, зокрема, впровадження єдиної бази даних щодо кількості народжених з проблемами слуху. На реалізацію цього потрібно 19 млн грн”, - зазначив Терьошин.

За його словами, у перинатальних центрах Києва вже запроваджено програму скринінгу слуху у новонароджених дітей.

“Ця програма була впроваджена у 2018 і працює досить успішно. Було перевірено понад 25 тисяч дітей. З них 9,7 тисячі пройшли повторну перевірку, 779 пройшли ретельну перевірку і 21 дитині встановлено діагноз “втрата слуху 3-ї стадії”, чотирьом дітям — “повна втрата слуху”, - констатував Терьошин.

На його думку, скринінгом щодо стану слуху слід охопити не менше 95 % населення країни.

“Нагальною проблемою проблемою є втрата слуху дорослими людьми. 60% випадкам можна запобігти, вчасно виявивши патологію. Соціальними наслідками задавненого виявлення є відчутний фінансовий тягар, який лягає на родину, а також на місцеву владу”, - сказав Терьошин.

На його переконання, слід на державному рівні затвердити програму щодо впровадження заходів із запобігання втрати слуху та створення передумов з реалізації скринінгу в Україні.

“Необхідними умовами для впровадження такої програми є затвердження її на національному рівні, чітка політика уряду та держави щодо фінансування та прийняття низки відповідних документів”, - сказав Терьошин.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-