Мистецтво у спадок. Презентація художньої виставки династії Примаченків

Мистецтво у спадок. Презентація художньої виставки династії Примаченків

Укрінформ
14 березня 16:00 - Презентація художньої виставки династії Примаченків 

Організатор: Укрінформ.

Учасники: Олександр Харченко – генеральний директор Укрінформу; Анастасія Примаченко – правнучка Марії Примаченко, директор Благодійного фонду «Творча спадщина родини Марії Примаченко»; Іван Примаченко – художник,  член Спілки майстрів народного мистецтва України; представники Міністерства культури України, музеїв Києва, відомі  мистецтвознавці та сучасні майстри, художники.  

Коротко. Марія Примаченко - українська народна художниця, засновниця династії митців. Її талант передався єдиному сину Федору, а також онукам – Івану та Петру.

На презентації виставки можна буде ознайомитись з неповторними роботами трьох поколінь Примаченків, а також поспілкуватися з наймолодшими із них – правнучкою художниці Анастасією, яка розповість про спадщину прабабусі та діяльність Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко", який вона заснувала та очолила.

Також у Вас буде унікальна  можливість побачити оригінальні двосторонні композиції, створені Марією Оксентіївною  наприкінці 1960-х – початку 1970- років для ілюстрації дитячої книжки. Вони будуть вперше представлені широкому колу шанувальників «наївного мистецтва».

Довідково. Марія Примаченко – українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва» (примітивізму). Народилася в 1909 році в селі Болотня, що на Київщині, де провела усе життя. До мистецтва прийшла з дитинства – це була відрада для майстрині, котрій поставили діагноз несумісний з повноцінним життям.

Відтоді Марія Оксентіївна захопилась традиційним народним живописом, створювала сюжети з селянського побуту, зображала яскраві квіти та дивних тварин. Протягом життя художниці її картини були представлені на експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, виставлялись у Варшаві, Софії, Монреалі та Празі.

Нещодавно «фантастичні звірі» майстрині прикрасили Український стенд на міжнародному кінофестивалі «Берлінале», що проходив з 7 по 17 лютого.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі відкрилась виставка робіт родини Примаченко

В Укрінформі відкрилась виставка робіт трьох поколінь художників родини Примаченків.

В експозиції представлені невідомі роботи художниці Марії Примаченко, а також картини її сина та онука, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Для мене дуже важливий і водночас дуже хвилюючий день. Перед вами представлені роботи трьох художників, серед яких є і мої. Але ця виставка під назвою "Мистецтво у спадок" - це доказ того, що Марія в собі несла стільки мистецтва, що вона виплеснула не тільки своїми картинами, а й передала частину своєї спадщини, свого мистецького бачення і всій родині", - сказав онук художниці Іван Примаченко.

На виставці також вперше представлені оригінальні двосторонні композиції, створені Марією Примаченко наприкінці 1960-х – на початку 1970-х років.

"Варто звернути увагу на роботи Марії Примаченко - шість двосторонніх робіт, в результаті - 12 картин. Ще в 70-ті роки дуже відомий фотограф і журналіст Юрій Рост хотів забрати ці роботи для дитячої книги у Москву. На жаль, так сталось, що роботи не увійшли в концепцію тієї книги", - зазначила правнучка художниці Анастасія Примаченко.

Анастасія зауважила, що остання "родинна" виставка робіт династії Примаченко проходила у 2014 році.

"Разом з Марією Примаченко та її нащадками і творчими спадкоємцями ми вчимось будувати цивілізовану країну, вона нам теж допомагає в цьому. Тому що те, як ми розпоряджаємось творчою спадщиною, те, як ми ставимось до неї - є маркером того, наскільки ми успішно будуємо Україну", - додав генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко.

Відвідати експозицію можливо впродовж двох тижнів до 28 березня в Укрінформі.

Марія Примаченко – українська народна художниця, представниця "наївного мистецтва" (примітивізму). Народилася в 1909 році в селі Болотня, що на Київщині, де провела усе життя. До мистецтва прийшла з дитинства – це була відрада для майстрині, якій поставили діагноз, несумісний з повноцінним життям.

Відтоді Марія Оксентіївна захопилась традиційним народним живописом, створювала сюжети з селянського побуту, зображала яскраві квіти та дивних тварин. Протягом життя художниці її картини були представлені на експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, виставлялись у Варшаві, Софії, Монреалі та Празі.

Нещодавно "фантастичні звірі" майстрині прикрасили Український стенд на міжнародному кінофестивалі "Берлінале", що проходив з 7 по 17 лютого.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-