Зустріч «День народження Романа Сущенка - журналіста, художника, політв'язня»

Зустріч «День народження Романа Сущенка - журналіста, художника, політв'язня»

Укрінформ
8 лютого 15:00  -  Зустріч «День народження Романа Сущенка - журналіста, художника, політв'язня» 

Організатор: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Учасники:  Епіфаній -  митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України;  Ірина Геращенко  - перший заступник голови Верховної Ради, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ; Артем Біденко -  державний секретар Міністерства інформаційної політики; Юлія Сущенко -  донька Романа Сущенка; Олександр Харченко - генеральний директор Укрінформу.

Коротко. У цей день нашому колезі, незаконно ув'язненому у РФ власному кореспонденту Укрінформу у Франції Роману Сущенку, виповнюється 50 років. І вже третій день народження він зустрічає у застінках російської в'язниці.

Під час заходу Ви зможете побачити оновлену виставку малюнків Сущенка "Мистецтво з-за грат", поспілкуватися з його донькою Юлією, яка розповість про першу за два з половиною роки зустріч з батьком в колонії в Утобіно в Кіровській області РФ.

Усі присутні зможуть підписати вітальні листівки для Сущенка.

Довідково. Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, з порушенням міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із Парижа, де працював останні 6 років, з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним. Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі зібралися колеги та друзі Сущенка, щоб привітати його з днем народження

В Українському національному інформаційному агентстві Укрінформ відбулася зустріч з нагоди дня народження журналіста, художника, політв'язня Романа Сущенка.

Тут зібралися колеги, друзі та рідні Романа, які хотіли би привітати його особисто, якби це було можливо.

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній назвав Сущенка справжнім героєм та повідомив, що церква докладає, і докладатиме багато зусиль задля того, що він та інші політичні в'язні повернулися додому. "Ми робимо все залежне від нас, і найперше — молимося та віримо у те, що наша молитва є тією духовною підтримкою для Романа там”, - сказав Епіфаній.

Він закликав усіх присутніх молитися за журналіста. Епіфаній вірить, що наступний свій день народження Сущенко зможе відзначити у Києві разом з родиною та друзями.

Як наголосила перший заступник голови Верховної Ради, уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, українська влада не припиняє боротьбу за звільнення політичних в’язнів. Попри те, що Путін поставив це питання на паузу до результатів виборів в Україні.

“Не виключено, що Кремль намагатиметься розіграти делікатну, болючу, важливу для суспільства та України тему заручників перед виборами. Які наші тут є пропозиції? Ми готові негайно протягом кількох днів передати Росії росіян, тільки визнайте, що ви їх сюди послали, що вони сидять в українських тюрмах, що вони написали листа Путіну - “дарагому прізіденту”... Ми готові їх віддати, тільки поверніть нам Сущенка, Гриба, Карпюка, Клиха, Сенцова та усіх інших наших громадян. Так само Україна готова передати усіх тих засуджених сепаратистів в обмін на заручників, яких незаконно утримують на території Донецької та Луганської областей. Ми й надалі будемо використовувати всі можливості”. - сказала віце-спікер парламенту.

Міністр культури України Євген Нищук вважає за честь привітати Сущенка. “Коли на святкуванні 100-річчя Укрінформу я побачив малюнки Романа, то був дуже вражений тим, наскільки це талановиті роботи, наскільки точно передані деталі. Ще один його талант відкрився для широко загалу. Його виставка «Мистецтво з-за грат» є ще одиним засобом привернути увагу до несправедливості, жорстокості, абсурдності, агресії, цинізму з боку Російської Федерації”, - сказав міністр.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко наголосив, що для міністра інформаційної політики Юрія Стеця і для усього колективу МІП Сущенко є яскравим прикладом надзвичайної мужності, нескореності. “Оскільки ми зібралися тут заради того, щоб привітати Романа, я бажаю йому многая літа і віри у нашу перемогу, у те, що ще зовсім трохи залишилося. Або ми заберемо його звідти на танках, або він повернеться до нас”, - сказав держсекретар Мінінформполітики.

Генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко наголосив, що у цей день незаконно ув'язненому у РФ власному кореспонденту Укрінформу у Франції Роману Сущенку, виповнюється 50 років. Це вже третій день народження, який журналіст зустрічає у застінках російської в'язниці. “Роман - талановитий журналіст, неординарна особистість, і це він вкотре підтвердив, перебуваючи у в’язниці. У нього не було можливостей спілкуватися зі світом у камері, але він знайшов, як це зробити. Соком буряка, лушпинням цибулі, кульковою ручкою він малює. І це надзвичайно потужна комунікація зі світом”, - сказав Харченко.

Донька Романа Сущенка - Юля поділилася із присутніми враженням про першу за два з половиною роки зустріч з батьком в колонії РФ. За її словами, журналіст сильно схуд, етапування з Москви у колонію в Кіровській області негативно на нього вплинуло, але це не похитнуло його силу духу та витримку. “До нього сьогодні нарешті потратив адвокат та розповів, що про батька говорять не тільки в Україні, що його малюнки показують як на Батьківщині, так і в інших європейських містах. Тато — людина дуже скромна, і він навіть не очікував, що така буде реакція, і дуже вражений”, - сказала Юлія Сущенко.

В агентстві відкрили оновлену виставку малюнків Сущенка «Мистецтво з-за грат».

Колеги та друзі підписали вітальні листівки для Сущенка.

Свої вітання журналісту передали Президент Петро Порошенко, міністр інформаційної політики України Юрій Стець, Постійний представник України при Раді Європи посол Дмитро Кулеба, Посол України в Австрії Олександр Щерба. Слова підтримки Сущенку висловили Посольство України у Франції, Місія України при НАТО, Посол України в Бельгії, представник України при ЄС Микола Точицький та група депутатів Європейського парламенту. Вітання на адресу кореспондента агентства продовжують надходити.

Цього ж дня представники Укрінформу та активісти Кримської правозахисної групи провели на Майдані незалежності у Києві акцію на підтримку українських політв’язнів Володимира Балуха і Романа Сущенка, які втретє змушені свій день народження зустрічати у російському полоні. Учасники заходу вважають, що Балух і Сущенко є прикладами боротьби за Україну і “це великі люди, на яких потрібно рівнятися”.

У багатьох країнах світу наші співвітчизники та друзі України приєдналися до флешмобу на підтримку незаконно ув’язненого у Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка та близько сотні інших українських політичних заручників Кремля та військовополонених.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, з порушенням міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із Парижа, де працював останні 6 років, з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили абсурдне звинувачення у шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним. Його етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Синод ПЦУ створив місію, яка опікуватиметься звільненням українських політв'язнів Кремля

Синод Православної церкви України створив православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, яка опікуватиметься звільнення українських політв'язнів Кремля.

Про це повідомив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній під час зустрічі колег і друзів власного кореспондента Укрінформу, художника та політв'язня Кремля Романа Сущенка, що відбулася в агентстві з нагоди його 50-річчя, інформує кореспондент Укрінформу.

“На першому засіданні Священного Синоду Православної церкви України ми утворили навіть певну православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі. Тобто на першому зсіданні священного Синоду ми звернулися свою особливу увагу на цю тему. Ми і відкрили таку місію, яка в майбутньому буде робити все задля того від імені нашої церкви, щоб ці хлопці (українські політв'язні Кремля - ред.) повернулися і тут разом із Романом (Сущенком - ред.) ми могли відсвяткувати його наступний день народження. Я в це вірю, бо Господь може це втілити, якщо ми будемо мати глибоку віру і будемо молитися до нього за це”, - зазначив Епіфаній.

За його словами, цією місією керуватиме архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Епіфаній підкреслив, що Климент є найбільш активним єпископом, “який не просто вболіває на словах, але практично діє: він їздить, допомагає, відвідує в'язнів, тобто ця людина справді клопочеться”.

“До цього часу владика Климент це робив з власної ініціативи, тобто як ієрей, який знаходиться на окупованій території. Я думаю, що він найбільше розуміє тих хлопців, які зараз перебувають в ув'язненні, бо він перебуває в духовній окупації і в окупації на території Криму, і для нього це є певним сенсом життя. Він це робить добровільно. Він їздить навіть туди, на територію Росії, намагається відвідати, йому на цьому шляху роблять багато перепон, але попри це, він впевнено працює в цьому напрямку. І для того, щоб підсилити його позицію, щоб він мав навіть тут, в Україні, певне юридичне право, тобто мав певну посаду, яка б чітко давала б йому можливість звертатися в різні установи, тому ми і створили цю місію”, - уточнив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ також додав, що невдовзі буде створено статут цієї місії, в якому “буде чітко прописано права та обов'язки, які буде мати голова цієї місії”.

Як повідомляв Укрінформ, загалом у Росії та в окупованому Криму утримують понад 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство. Міністерство закордонних справ України направило вже близько 300 нот до Росії з вимогою звільнити політв'язнів-українців.

Епіфаній подякував Сущенку за подаровану картину із зображенням Софії Київської

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній подякував політв'язню Кремля Роману Сущенку за подаровану картину із зображенням Софії Київської, намальовану в російській в'язниці.

Про це Епіфаній сказав на зустрічі колег і друзів Сущенка, що відбулася 8 лютого в Укрінформі з нагоди його 50-річчя, повідомляє кореспондент агентства.

“Сьогодні виповнюється 50 років із дня народження Романа Сущенка — в'язня сумління, який незаконно арештований і утримується зараз в Росії. Я хотів би подякувати за цей прекрасний подарунок — символічний подарунок, бо всі історичні події, які ми пройшли протягом цих декількох місяців, були тісно пов'язані саме із Софією Київською: це й Об'єднавчий собор, і перша літургія на Різдво Христове після отримання Томосу, це й інтронізація мене як предстоятеля Православної церкви України, тому я хвилююся й переповнений такими позитивними емоціями, що ця мужня людина, яка зараз терпить багато заради нас, бо він є справжнім героєм”, - зазначив Епіфаній.

Також він запевнив, що церква зі свого боку робитиме все можливе задля звільнення Сущенка та інших політичних в'язнів Кремля.

“І ми як церква докладаємо і в майбутньому будемо докладати багато зусиль саме задля того, щоб вони (українські політв'язні Кремля, - ред.) повернулися до нас, і ми робимо все, що від нас залежить... Віримо в те, що наша молитва є тією духовною підтримкою для Романа там. Бо ми проявляємо любов через молитву до нього, і напевно, що це якраз і матеріалізувалося у вигляді цієї картини, бо він, напевно, вболіває і разом із нами радіє тим історичним подіям, які відбулися протягом цього часу”, - додав предстоятель Православної церкви України.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, з порушенням міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із Парижа, де працював останні 6 років, з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним. Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Всеукраїнська рада церков звернулася до РФ і РПЦ із проханням сприяти звільненню українських політв'язнів — Епіфаній 

Всеукраїнська рада церков звернулася до керівництва Російської Федерації і Російської православної церкви із проханням прийняти рішення щодо звільнення українських заручників і політичних в'язнів.

Про це повідомив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній під зустрічі колег і друзів власного кореспондента Укрінформу, художника та політв'язня Кремля Романа Сущенка, що відбулася в агентстві з нагоди його 50-річчя, передає кореспондент Укрінформу.

“Коли в позаминулому році (27 грудня 2017 року, - ред.) було звільнено в'язнів, і тоді Всеукраїнська рада церков зверталася до Патріарха Кирила, до Путіна із проханням сприяти і допомагати, тобто прийняти рішення, бо це від них залежить. І нещодавно також Всеукраїнська рада церков зверталася до керівництва як російської держави, так і російської церкви з проханням сприяти, відпустити, прийняти рішення. Там і мій підпис є вже як предстоятеля Помісної православної української церкви, й інших членів Всеукраїнської ради церков", - розповыв Епіфаній і додав: "віримо, що наш голос буде почутий і ці хлопці повернуся із політичного ув'язнення”.

Як повідомляв Укрінформ, загалом у Росії та в окупованому Криму утримують понад 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство. Міністерство закордонних справ України направило вже близько 300 нот до Росії з вимогою звільнити політв'язнів-українців.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-