Академія Copernicus в Україні: нові можливості для школярів-науковців

Академія Copernicus в Україні: нові можливості для школярів-науковців

Укрінформ
29 січня 11:00 - Академія Copernicus в Україні: Єврокомісія надала Україні унікальний статус, як одній з перших країн не члену ЄС

Організатор: Національний центр «Мала академія наук України».

Учасники: Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України; Павло Дегтяренко – голова Державного космічного агентства України; Станіслав Довгий – президент Центру ЮНЕСКО «Мала академія наук України»; Радован Гілберт (Словаччина) – експерт ГІС та ДЗЗ Європейського космічного агентства; Володимир Присяжний – керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів; Ярослав Яцків – директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України; Вадим Лялько – почесний директор Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України; Олег Федоров – директор Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України;  вчителі та школярі.

Коротко. Під час прес-конференції учні НЦ «Мала академія наук»  презентують результати перших орбітальних спостережень: створення глобальної мапи небезпечних вулканів, виявлення стихійних сміттєзвалищ, причини розмивання Київських островів, як і коли забудовувалась  буферна  зона Києво-Печерської Лаври  та інші.

Довідково. Статус наданий Україні відкриває українським школярам-науковцям доступ до даних 29 європейських супутників, що дозволить вивчати  причини та наслідки кліматичних змін, найактивніші сейсмозони, контролювати надзвичайні  ситуації, моніторити використання земель тощо.

Програма Copernicus координується Єврокомісією та Європейським космічним агентством (ESA).

Підсумкові матеріали:

"Мала академія наук України" отримала статус Академія Copernicus

Національний центр "Мала академія наук України" отримав статус Академія Copernicus в Україні, який відкриває українським школярам-науковцям доступ до даних спостереження за земною поверхнею 29 європейських супутників.

Про це на прес-конференції в Укрінформі у вівторок, 29 січня, заявив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

"Я хочу привітати всіх з важливою подією - Національний центр "Мала академія наук України" отримав статус Академія Copernicus. Це надзвичайно почесно, тому що Україна стала однією з перших країн Східної Європи, яка має таку відповідальну можливість бути в епіцентрі світових досліджень", - сказав Довгий.

Він зазначив, що Європейська Комісія ініціювала діяльність мережі Академій Copernicus у всьому світі з метою популяризації програми зі спостереження за земною поверхнею Copernicus та даних дистанційного зондування Землі, отриманих та оброблених у мережах програми.

Академія Copernicus об'єднує провідні європейські університети, дослідницькі установи, бізнес-школи, приватні та некомерційні організацїї в 37 країнах-учасниках програми та за її межами. Її метою є розробка лекцій, тренінгів та навчальних матеріалів, які базуються на використанні даних спостереження за земною поверхнею 29 європейських супутників.

Довгий також представив результати перших орбітальних спостережень учнів НЦ «Мала академія наук», зокрема створення глобальної мапи небезпечних вулканів, виявлення стихійних сміттєзвалищ, причини розмивання київських островів тощо.

Як зазначив перший заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, приєднання "Малої академії наук України" до мережі Академій Copernicus може стати мотиваційним чинником для глибшого вивчення молоддю фізики, оскільки наразі інтерес до цієї науки не такий високий, як раніше.

"Коли ти даєш новий інструментарій, коли ти робиш так, що це цікаво і захоплююче - це надзвичайно важливо, тому що одними словами не можна змінити ситуацію... Уряд виділяє кошти і на нові лабораторії, щоб це навчання стало новим видом діяльності. Тому це (приєднання "Малої академії наук України" до мережі Академій Copernicus. - Ред.) дуже добре, бо це новий інструментарій", - акцентував Хобзей.

Програма Copernicus координується Європейською Комісією та Європейським космічним агентством. Ідеї програми імплементують держави-члени Європейського Союзу, Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників, Європейський центр середньострокових прогнозів погоди, агенції ЄС.

Відео заходу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-