«Дні українського кіно». Підсумки фестивалю

«Дні українського кіно». Підсумки фестивалю

Укрінформ
27 грудня 12:00 - Дні українського кіно

Організатори: Міністерство інформаційної політики України; КМКФ «Молодість».

Учасники: Артем Біденко - державний секретар міністра інформаційної політики України; Андрій Халпахчі - генеральний директор КМКФ «Молодість»; Роман Ясіновський - актор, виконавець однієї з головних ролей у фільмі «Кіборги».

Коротко. У жовтні-грудні 2018 року фестиваль «Дні українського кіно», організований КМКФ «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, відбувся у 15 містах України.

Мета проекту - познайомити із сучасними вітчизняними фільмами мешканців невеликих міст України.

Підсумкові матеріали:

Дні українського кіно у 2018 році охопили понад 25 тисяч глядачів в Україні - Халпахчі

Проект "Дні українського кіно", який тривав три місяці і завершився 25 грудня у Карпатах, охопив показами найновіших українських фільмів 25 тисяч глядачів у 15 містах країни.

На цьому наголосив генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі під час прес-конференції в Укрінформ.

"Це був марафон, коли за три місяці ми встигли здійснити покази у 15 містечках України. І це дуже важливо, бо реакція у цих містах зовсім інша, ніж на прем'єрах у Києві, і там зовсім інша аудиторія. Там сприймають акторів як справжніх зірок - як це і має бути! Загалом же проект мав дві частини: покази українського кіно в Україні з метою ознайомити з фільмами та ініціювати відродження кінотеатрів; друга частина - покази за кордоном з метою зміцнення позитивного іміджу України засобами кінематографа", - сказав Халпахчі.

Він акцентував на тому, що в українському кіно з'явилися нові обличчя і проявили себе по-новому вже знані актори.

"Ми побачили не тільки випускників університету імені Карпенка-Карого, а й з інших міст. З'явилася когорта дуже талановитих і яскравих акторів. І підтримати і створювати українських зірок - теж є однією зі складових проекту, бо у світі зацікавленість глядача в кінематографі базується на зірках", - наголосив гендиректор "Молодості".

Халпахчі нагадав, що була організована досить велика рекламна кампанія, і наголосив на важливості контакту з місцевими адміністраціями, адже там, де влада виявляла зацікавленість, був більший успіх. "І сьогодні це має бути закцентованим, бо коли йдеться про регіональні бюджети, дуже важливо, щоб місцеві адміністрації розуміли важливість цього питання", - підкреслив він.

За словами директора "Молодості", цьогоріч проект планувалося розпочати навесні, стартував же він у жовтні через тендери, які затягнулися.

"Ми планували цей проект, були його ініціаторами. І дуже вдячні, що Мінінформполітики нас підтримало, майже моментально відгукнулося на цю пропозицію", - додав Халпахчі.

Вн уточнив, що бюджет проекту становив 15 мільйонів гривень, які були повністю витрачені МІП на заходи під час Днів українського кіно.

Державний секретар Мініформполітики Артем Біденко уточнив, що ця цифра стосується всього проекту - показу в 15-ти українських містах та 6-ти за кордоном: у США (Нью-Йорк), Канаді (Оттава, Монреаль, Торонто), Великій Британії (Лондон), Португалії (Порту).

"Наступного року проект буде продовжено. Щодо процедур, то їх буде розпочато у січні-лютому", - запевнив Біденко.

Водночас він підкреслив: поставлене завдання - показати українське кіно в тих маленьких містах в Україні, де немає кінотеатрів, - виконано.

"Завдання була дуже амбітне, складне в багатьох сенсах. І ми його виконали правильно, можливо, на "відмінно". Люди ходили дивитися українське кіно, тож ми недаремно працювали, недаремно його підтримали, воно має розвиватися далі", - наголосив держсекретар.

Своє чергою, прес-секретар КМКФ "Молодість" Анастасія Пугач додала, що Дні українського кіно мали в усіх містах великий успіх.

"Так, у місті Каховка сеанс з "Викраденою принцесою" робили двічі на день у залі на 700 місць. Обидва сеанси зібрали повний зал, навіть ставили додаткові місця. Тобто, за день майже 1,5 тисячі людей подивилися сучасний український мультфільм, і так було майже скрізь", - сказала вона.

Пугач поінформувала, що команда "Молодості" обладнувала будинки культури, привозила великі екрани, професійний звук, демонструвала фільми у цифровому форматі. "Для нас було дуже важливо, щоб покази були якісними", - наголосила вона.

Як зазначалося, у межах проекту було показано фільми "Кіборги", "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила", "Дякую", "Як тебе звати?", "Строжова застава", "Чужа молитва", "Війна химер", "Брама", "Скажене весілля", "Дике поле". Загалом відбулося 76 кіносеансів.

Халпахчі наголосив на необхідності відроджувати мережу кінотеатрів

Дні українського кіно, які пройшли у 15 містах країни у 2018 році і продовжаться наступного року, мають на меті ініціювати відродження кінотеатрів, оскільки більша частина населення ними не охоплена.

На цьому наголосив генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі під час прес-конференції в Укрінформі.

"Є дуже важлива проблема. Ми сьогодні радіємо, що зростає бокс-офіс українських фільмів, але порівняно з тією ж Польщею це смішні цифри. І це дійсно залежить від того, що 80% українського населення є без кінотеатрів. Безумовно, ми робили покази безкоштовно, і майже скрізь були переповнені зали. Але люди казали, що готові платити гроші, щоб мати можливість ходити в кіно. І ми хочемо, щоб цей проект - "Дні українського кіно", - який ми сподіваємось продовжувати, мав за мету не тільки знайомити українське населення з українським кінематографом, а й ініціювати відродження кінотеатрів у цих містах", - наголосив Халпахчі.

Він висловив переконання, що держава має опікуватися цим питанням.

"Безумовно, у держави багато проблем: лікарні, дороги - виділено окремий бюджет на будівництво автошляхів. Але дуже би хотілося, щоб Кабінет міністрів звернув увагу і запланував окремим рядком і будівництво чи реконструкцію кінотеатрів. Такий проект конче необхідний в Україні", - підкреслив Халпахчі.

Водночас державний секретар міністра інформаційної політики Артем Біденко зауважив, що віднині відповідальною за кінотеатри є місцева влада.

"Але ми показуємо їй вектор: українське кіно - це класно, це круто; до вас приїжджають режисери, актори - потрібен кінотеатр", - сказав Біденко, а також припустився думки, що під наступні вибори "якийсь шановний кандидат у мери" заопікується цим питанням.

Під час прес-конференції йшлося також про необхідність поновлення кіноклубної роботи.

"Для нас дуже важлива реакція людей. У Верховині, коли показували "Дике поле", місцева влада була обурена, що в ньому є нецензурні слова, і казала, що таке не можна показувати. Були й опоненти, які вважали, що фільм має інші шари змісту і показувати таке треба. Оце й цікаво! Це частина кіноклубної роботи, яка втрачена в Україні, - коли люди залишаються після сеансу для того, щоб подискутувати. Важливо людей підштовхнути на розмову, на дискусію. Треба, щоб люди говорили, а влада їх слухала", - підкреслив Халпахчі.

Своєю чергою, виконавець однієї з головних ролей у фільмі "Кіборги" Роман Ясіновський, який побував із проектом у 6-ти українських містах, наголосив, що для людей, які в маленьких містах приходили на сеанси, це було справжнім святом.

"Вони раділи з того, що їх не забули, що країна про них пам'ятає. Скажімо, людям у Береговому дуже приємно було, що ми розмовляємо українською, і вони переходили на українську. Вони були вражені з того, що українське кіно існує. Їм не вистачає кінотеатрів, і вони почали розуміти, що хороше кіно, показане на хорошому екрані, - це зовсім інша річ. Люди починають усвідомлювати себе справжніми українцями. Після перегляду фільмів вони горді з того, що наша країна йде вперед, і їхня громадянська позиція стає сильнішою", - підкреслив Ясіновський.

Він додав, що в розмовах з творчою командою проекту глядачі "можуть бути почутими, бо зараз вони мають відчуття, що живуть у закритих містах". Тож кінофестиваль "Молодість" та Мінінформполітики роблять дуже важливу справу.

"Має бути спеціальна освітньо-культурна програма, і на неї потрібна окрема графа у бюджеті. А якщо пропагувати українське кіно, то років через 4-5 ми могли би і заробляти на цьому кіно. І це не можна кидати на півдорозі", - зазначив актор.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-