Надання адвокатської допомоги  українським військовополоненим морякам

Надання адвокатської допомоги українським військовополоненим морякам

Укрінформ
17 грудня 13:30 - Надання адвокатської допомоги українським морякам, які були захоплені у військовий полон внаслідок збройної агресії РФ проти України 

Організатори:  Офіс Омбудсмена України;  Міністерство інформаційної політики України.

Учасники: Людмила Денісова - Уповноважений ВРУ з прав людини; Ірина Геращенко - перший заступник голови ВРУ; Еміне Джапарова - перший заступник міністра інформаційної політики України, модератор; Микола Полозов - керівник групи адвокатів;  адвокати: Ілля Новіков, Айдер Азаматов, Петро Анашкін, Олег Єлисеєв, Еміль Курбедінов, Сергій Панченко, Едем Семедляєв.

Коротко. Під час прес-конференції буде презентована стратегія захисту військовополонених українських моряків, йтиметься про добір адвокатів та подальші консолідовані кроки щодо їх звільнення з полону.

Довідково. 25 листопада 2018 року внаслідок збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові судна, а члени екіпажів були захоплені в полон. Після нетривалого перебування в Криму, українських моряків було перевезено до Москви: трьох поранених помістили в СІЗО «Матросская тишина», решту - 21 особу, утримують в СІЗО «Лефортово».

Україна та світова спільнота визнали захоплених моряків військовополоненими, але влада РФ хоче судити їх, як простих громадян, які начебто порушили російський кордон. 11 грудня 2018 року розпочалось досудове слідство. До його початку повністю вирішене питання забезпечення українських військових моряків кваліфікованим правовим захистом.

Список військовополонених українських моряків: Андрій Артеменко,  Віктор Безпальченко, Юрій Без'язичний, Юрій Будзило, Володимир Варимез, Михайло  Власюк, Богдан Головаш, Денис Гриценко, Андрій Драч, Андрій Ейдер, В'ячеслав Зінченко, Владислав Костишин,  Володимир Лісовий, Олег Мельничук, Роман Мокряк, Богдан  Небилиця, Андрій Оприско, Сергій Попов, Євген Семидоцький, Василь Сорока, Володимир Терещенко, Сергій  Цибізов, Сергій Чуліба, Андрій Шевченко. 

Підсумкові матеріали:

Полозов: Завдання російського суду щодо українських громадян - оформлювати політичні рішення у вироки

Російські слідчі органи та суди лише оформлюють політичні рішення російської влади у вироки та справи щодо українських громадян.

Про це заявив у понеділок на прес-конференції в Укрінформі керівник групи адвокатів захоплених Росією українських моряків Микола Полозов.

"Про те, що вони (затримані українські моряки - ред.) військовополонені, кажуть в Україні. Про те, що вони військовополонені, кажуть у світі. Про це говорять самі моряки. І тільки російська влада вважає їх кримінальними злочинцями. На жаль, ми це бачили на десятках справ щодо громадян України, які обвинувачувалися за політичними мотивами - і в Росії, і в окупованому Криму. Ніякого суду в розумінні справедливості та незалежності над цими людьми не проводиться. Завдання слідчих органів та судового апарату - перш за все оформляти в слідчі справи та вироки ті політичні рішення, які приймає російська верховна влада", - заявив він.

Полозов уточнив, що фактично адвокатська команда працює тиждень, і за цей час вдалося відвідати 11 військовополонених моряків. При цьому вісім з них вже заявили під протокол, що вважають себе військовополоненими.

"Весь позитивний досвід звільнення громадян України з російських катівень завжди обумовлювався не тим, що якийсь суддя розібрався і побачив, що людина невинна та відпустив, а тільки через ухвалення політичного рішення верховною владою РФ. Відповідно, тут важливо розуміти що, як захоплення всіх військовополонених було політичним рішенням, так і звільнення буде обумовлено політичним рішенням", - наголосив адвокат.

Полозов при цьому уточнив, що за таких обставин адвокат, насамперед, стає "єдиною сполучною ланкою" із зовнішнім світом для затриманих.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року внаслідок збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові судна, а члени екіпажів були захоплені в полон. Після нетривалого перебування в Криму українських моряків було перевезено до Москви: трьох поранених помістили в СІЗО "Матросская тишина", решту (21 особу) утримують в СІЗО "Лефортово"».

Україна та світова спільнота визнали захоплених моряків військовополоненими, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які начебто порушили російський кордон. 11 грудня 2018 року розпочалося досудове слідство. До його початку повністю вирішене питання забезпечення українських військових моряків кваліфікованим правовим захистом.

До Нового року адвокати зустрінуться з усіма військовополоненими українськими моряками - Полозов

До кінця цього року адвокати мають зустрітися з усіма українськими військовополоненими моряками та узгодити єдину позицію.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявив керівник групи адвокатів Микола Полозов.

"До Нового року за графіком слідчих дій усі адвокати побачаться зі своїми підзахисними і дізнаються їх позицію. Але у мене немає жодних сумнівів, що, як і ті вісім моряків, що вже сказали під протокол, що вони військовополонені, ті, що залишилися, зроблять такі ж заяви. Тому що ніким іншим, крім як військовополоненими, на поточний момент вони в Росії не є", - зазначив адвокат. Полозов наголосив, що російська влада "хотіла б провести цей процес у рамках тривіальної кримінальної справи щодо групи якихось бандитів", однак команда адвокатів буде спиратися саме на норми міжнародного права.

"Ми спираємося безпосередньо на норми Женевської конвенції. Займати іншу позицію - це означає грати на руку російським властям. Вони (моряки - ред.) військовополонені, є норми міжнародного права, і ми вимагаємо їх виконання. Тільки принципова позиція - як самих політв'язнів, так і їх захисту - дозволяла мати позитивний досвід їх звільнення. Тому наша команда працює в рамках єдиної стратегії, діє узгоджено з владою України, і на поточний момент проводяться слідчі дії щодо моряків", - пояснив адвокат.

Він також уточнив, що норми міжнародних договорів, учасником яких є Росія, мають пріоритет над нормами національного російського законодавства.

25 листопада 2018 року внаслідок збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки були пошкоджені українські військові судна, а члени екіпажів були захоплені в полон. Після нетривалого перебування в Криму, українських моряків було перевезено до Москви: трьох поранених помістили в СІЗО «Матросская тишина», решту - 21 особу, утримують в СІЗО «Лефортово».

Україна та світова спільнота визнали захоплених моряків військовополоненими, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які начебто порушили російський кордон. 11 грудня 2018 року розпочалося досудове слідство. До його початку повністю вирішене питання забезпечення українських військових моряків кваліфікованим правовим захистом.

Судове засідання щодо продовження арешту полонених моряків відбудеться у січні — адвокат

Судове засідання щодо подовження арешту полонених українських моряків у РФ відбудеться у середині січня 2019 року.

Про це на заявив на прес-конференції в Укрінформу адвокат Ілля Новиков.

“Буде продовження арешту, на яке ми чекаємо у середині січня. У них усіх термін запобіжного заходу закінчується 25 січня 2019 року. Десь з 15 по 20 січня має відбутися низка засідань. Мабуть, це буде у Лефортовському райсуді Москви”, - сказав Новиков.

За його словами, тоді представники ЗМІ зможуть зробити фото або відео українських полонених Росією моряків.

“Якщо це буде так, то умови дозволяють журналістам здійснити зйомку, коли моряків ведуть до суду. Це, мабуть, буде перша нагода, і ми будемо вдячні усім представникам ЗМІ, які могли би потрапити до цього суду та з’ясувати той стан, у якому перебуватимуть наші підзахисні”, - сказав Новиков.

Як повідомлялося, 25 листопада в районі Керченської протоки прикордонні кораблі Російської Федерації обстріляли і захопили три українські кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь, і 24 моряків.

Нині всі вони перебувають у московських СІЗО "Лефортово" і "Матросская тишина". 

Денісова розповіла про стан поранених моряків

Полоненим українським морякам, які були поранені внаслідок збройної атаки кораблів РФ в районі Керченської протоки, надається необхідна медична допомога.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповіла уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Я можу поширювати тільки ту інформацію, що я чула від своєї колеги пані Москалькової, коли вона відвідала поранених у “Матросской тишине”, та ділитися інформацією консулів. Артеменко дістав осколкове поранення, сильне забиття правої кисті руки. Сухожилля, кисть не травмовані, але рухи пальців рук ускладнено. Глибокий осколковий поріз останьої фаланги підмізинного пальця правої руки. Як повідомив поранений, за словами лікарів, функції руху пальців мають відновитися", - розповіла омбудсмен.

За її словами, стан Андрія Ейдера значно тяжчий. “Щодо Ейдера — тут ситуація складніша. Він зазнав сильнго забиття коліна. Коліно зараз не згинається, є рвана рана ноги глибиною 2-4 см. Була надана допомога у лікарні у Керчі. Зараз йому щодня надається медична допомога, чекає на консультацію офтальмолога. Пересувається на милицях”, - наголосила Денісова.

У третього пораненого, Василя Сороки, травмовано руку. “Сорока дістав тяжку рвану рану передпліччя лівої руки, осколок пройшов наскрізь та застряв на виході, частково пошкоджено сухожилля та м'язи руки. Йому також надається медична допомога”, - сказала Денісова.

Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі РФ в районі Керченської протоки атакували та захопили три українські кораблі і 24 моряків. Після нетривалого перебування у Криму українських моряків перевезли до Москви: трьох поранених помістили в СІЗО «Матросская тишина», решту утримують в СІЗО «Лефортово».

Україна та світова спільнота визнали захоплених моряків військовополоненими, але влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які начебто порушили російський кордон.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-