Створення будинків сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю

Створення будинків сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю

Укрінформ
14 грудня 13:30 - Створення будинків сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, визнаних державою

Організатор: ГО «Проліска». 

Учасники: Євген Каплін - голова ГО «Проліска»;  Олег Горбачов - керівник будинку для осіб похилого віку;  Микола Федоров - особа з інвалідністю, з м. Красногорівка, р-н Сонячний, проживає у будинку для осіб похилого віку; Ніна Семенкіна - пенсіонерка з тимчасово окупованої території, проживає у будинку для осіб похилого віку;  Олена Григор'єва - директор Департаменту адвокації ГО «Проліска», авторка проектів актів; Лідія Кузьменко - радниця з правових питань УВКБ ООН.

Довідково. На сьогоднішній день в ряді населених пунктів в 5-ти кілометровій зоні від лінії зіткнення і, зокрема, в селищах з обмеженим доступом, більше 50% населення складають люди похилого віку та особи з інвалідністю. У семи з десяти випадків люди похилого віку або пари літніх людей, що живуть безпосередньо на лінії зіткнення, роками живуть без регулярної підтримки з боку своїх працездатних родичів.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №549 від 29.12.2001 р встановлено, що «в будинок-інтернат приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та особи з інвалідністю першої і другої групи старше 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду ... і які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом».

Представники ГО «Проліски» пропонують почати засновувати за підтримки держави будинки сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Тим паче, що велику кількість таких будинків вже створено, за підтримки релігійних общин та громадських організацій. Вони потребують легалізації та внормування свого існування.

Гуманітарною місією організації в рамках проекту УВКБ ООН «Підтримка та захист громад сірої зони» написані проекти відповідного закону та положення про будинки сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які дозволять законодавчо врегулювати дану проблему.

Підсумкові матеріали:

Представники ГО “Проліски” пропонують засновувати будинки сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю за підтримки держави

Представники ГО “Проліски” підготували законопроект та положення, якими пропонують засновувати будинки сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю за підтримки держави.

Про це повідомила директор Департаменту адвокації ГО “Проліска”, авторка проектів актів Олена Григор'єва під час прес-конференції в Укрінформі.

“Ми написали проект закону і проект положення про будинок сімейного типу для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. І ми розуміємо, що утримання такого будинку сімейного типу буде значно дешевше, ніж утримання державного будинку”, - зазначила Григор’єва.

Вона зазначила, що на сьогодні існує наказ Міністерства праці та соціальної політики України №549 від 29 грудня 2001 року, яким встановлено, що “в будинок-інтернат приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та особи з інвалідністю першої і другої групи старше 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду... і які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом”.

Григор’єва наголосила, що саме така умова робить неможливим для осіб похилого віку , котрі проживають у прифронтовій зоні, потрапити в будинок для людей похилого віку.

Як зазначив керівник будинку для осіб похилого віку Олег Горбачов, допомагати людям похилого віку почав ще з 2004 року.

“На сьогодні через наш будинок для осіб похилого віку пройшло понад 2 тис. осіб. У нас люди не просто проживають, ми допомагаємо їм відновлювати документи, юридично допомагаємо відновлювати пенсії, а також налагоджувати стосунки з рідними... На сьогодні хотілося б, щоб у цьому нам допомагала держава”, - сказав Горбачов.

Він додав, що на сьогодні у будинку для людей похилого віку, яким опікується Горбачов, знаходяться 30 осіб - люди, вивезені з тимчасово непідконтрольної Україні території.

Григор’єва також зазначила, що до напрацювання законопроекту та його підтримки необхідно залучити більше партнерів, неурядових організацій.

“Маємо велику надію, що долучиться Міністерство соціальної політики, і шановні депутати внесуть проект закону та ухвалять його”, - сказала Григор’єва.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-